3G internet alışkanlıklarımızı değiştiriyor

Turkcell’in, VINN 3G modem ve netbook kullanan bireysel müşterileri arasında yaptığı genel kullanım ve memnuniyet araştırması, 3G’nin internet kullanımını artırdığını gösteriyor...

07.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Turkcell’in, VINN 3G modem ve netbook kullanan bireysel müşterileri arasında yaptığı genel kullanım ve memnuniyet araştırması, 3G’nin internet kullanımını artırdığını gösteriyor.

Araştırma, 3G dönemiyle birlikte VINN 3G modem kullanan Turkcell’lilerin yüzde 34’ünün ilk kez internet abonesi olduklarını ortaya koyuyor.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell 3G ürünlerinin internet kullanım alışkanlıklarını değiştirdiğini vurgulayarak, “Turkcell 3G; hızı ve mobilite avantajıyla Türk insanını internetle tanıştırıyor ve internet kullanımını artırıyor. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde 3G ihalesinin gerçekleştiği günlerde bu yeni teknolojinin ülkemizde internet kullanımını artıracağına ve bilgi toplumu olma hedefimizin gerçekleşmesinde çok önemli bir kilometre taşı olduğuna vurgu yapıyorduk. 30 Temmuz’da hayatımıza giren 3G ile bu kadar kısa bir sürede 200 bine yakın VINN ve netbook satıldı. Yaptığımız araştırmada gördük ki, VINN 3G modem kullananların yüzde 34’ü ilk kez internet abonesi oldular. 3G ile birlikte hem internet abone sayısının hem de mobil genişbant kullanımının hızla arttığını görmek bizi çok sevindiriyor.” dedi.

Ciliv ayrıca Turkcell’in, sunduğu en geniş kapsama, en hızlı mobil internet, en iyi kalite ve uygun fiyat politikası ile 3G’de de ilk tercih olmaya devam ettiğini vurguladı.

Ciliv: “3G ile engelleri ortadan kaldırıyoruz”

Teknolojinin hayatı kolaylaştırdığını ve fırsat eşitliği getirdiğini söyleyen Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, 3G’nin hizmete girmesinin ardından işitme engellilerin görüntülü konuşma sayesinde ilk kez telefon görüşmesi yapma imkanına kavuştuklarını belirtti.

Ciliv, geçtiğimiz hafta Ulaştırma Bakanlığı’nın hayata geçirdiği proje kapsamında görme ve bedensel engelli vatandaşlarımızın 3G teknolojisi sayesinde çağrı merkezinde çalışmaya başladıklarını ve bu yeni teknoloji sayesinde evlerinden çıkmadan ekonomik hayata katılabildiklerini vurguladı. 

Teknolojinin şimdide de engelli gençlerimize fırsat eşitliği sunarak hayata umutla bakmalarını, iş hayatına katılmalarını sağladığını vurgulayan Ciliv,  “Turkcell ailesi olarak, Ulaştırma Bakanlığı’mızın himayelerinde başlatılan “Ulaşımda, iletişimde, hayatın içinde ben de varım” projesinde yer alıyor olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.” dedi. 

Rakamlarla Turkcell 3G…

• 3G’ye geçen Turkcell müşterileri, 4 milyonu aştı.
• 3G kullanıcı sayısı da 2 milyona yaklaştı.
• 3G cepten internet kullanıcı sayısı: 1 milyon 360 bin
• 3G şebekesinde oluşan toplam data miktarı;
– 1,5 milyon adet CD dolusu veriye,
– 11 milyon adet müzik albümüne,
– 330 milyon adet dijital müzik şarkısına
– 1,5 milyon adet DivX filme eşit.
• Turkcell 3G kullanıcıları bugüne kadar cepten toplam 7 milyon 701 bin dakika mobil TV izledi.
• Yaklaşık 1 milyon Turkcell’li görüntülü görüşme servisini kullandı.
• Turkcell’in toplam data trafiğinin %74’ü 3G şebekesinde gerçekleşiyor.
• Tüm Türkiye’de en çok görüntülü görüşme yapılan yerleşim yeri, Diyarbakır’da. Data kullanımında ise en çok veri gönderimi yapılan istasyon, Şırnak’ta.
• 30 Temmuz’da hizmete giren Turkcell 3G sonrasında 200 bine yakın VINN ve netbook satıldı.
• VINN kullanıcılarının %93’ü 4 GB’lık paketi tercih ediyor.
• VINN kullanıcılarının % 34’ünün, daha önce herhangi bir internet aboneliği bulunmuyordu.  
• Mevcut VINN kullanıcılarının % 78’i, genişbant internet ihtiyaçlarını sadece Turkcell 3G ile karşılıyor.
• Turkcell 3G kullanıcılarının yaklaşık %25’i kadın ve %75’i erkeklerden oluşuyor.
• Kullanıcıların % 70’i çok cazip koşullarla sunulanVINN kampanyasının satın alma kararlarında etkili olduğunu söylüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.