2022’nin en iyi manşetleri ve dergi kapakları

Yılın en iyi manşetleri ve dergi kapakları sizlerle.

11.01.2023 - 16:56 | MediaCat

Geçtiğimiz yıl bu sayfayı hazırlarken söze “Zor geçen bir yılda yaşanan trajedilerin manşetlere yansıması kaçınılmaz” diye başlamıştık. Görünen o ki tarih biraz sık aralıklarla tekerrür ediyor. Çoğunluğu üzücü anılarla uğurladığımız 2022’nin en iyi manşetlerinde gördüğümüz ironik dil ise “güleriz ağlanacak hâlimize” dedirtiyor.

Her yıl Ajans Press işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz bu özel çalışmada bu yıl 1 Aralık 2021 – 30 Kasım 2022 tarih aralığında yayımlanan 90 ulusal gazete/derginin manşet ve kapaklarını değerlendirdik.

Gazetede manşetin veya dergide kapağın sözlü ifade gücü ve çarpıcılığı, merak uyandırması, espri barındırması, nefret söylemi içermemesi, genel görsel ve grafik estetik gibi değerlendirme kriterleri gözetilerek; MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, Vodafone Marka & Pazarlama Stratejisi Direktörü Seçil Demiralp, Gazeteci Şelale Kadak ve Gazeteci & Yazar & Cumhuriyet Gazetesi Kültür Sanat Servisi Şefi Dr. Yazgülü Aldoğan, Lom Creative Studio Kreatif Direktörü & Tasarımcı Utku Lomlu, Muhabbet Kurucu Ortağı & Yönetici Kreatif Direktörü Kenan Ünsal ve Fotoğraf Sanatçısı Cem Talu’dan oluşan jüri heyetinin değerlendirmesiyle seçilen yılın manşet ve dergi kapakları karşınızda.

Yılın Manşetleri

TÜİK BİLE TUTAMADI

Karar, 4 Şubat 2022

2022’de Türkiye’nin en sık kullandığı kelimelerden biriydi enflasyon. TÜİK’in hamlelerinin enflasyon artışını frenleyemediğini söyleyen Karar, “Enflasyon 36’dan 48’e düştü! TÜİK bile tutamadı” diyerek sorunu ironik bir dille ele aldı.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.