MediaCat

ChatGPT reklam yazarsa

Ryan Reynolds’a ait GSM operatörü Mint Mobile’ın yeni reklam filminde söz ChatGPT’de.

ChatGPT reklam yazarsa

Reklamcıların büyük kısmı, son dönemde kreatif sektörün gündeminde geniş yer tutan ChatGPT’nin henüz nitelikli reklam metinleri üretmeye hazır olmadığı konusunda hemfikir. Ancak bu yaygın kanı, gündemi hızlı yakalayan reklamlarıyla tanınan GSM operatörü Mint Mobile’ı ona bir şans vermekten alıkoyabilmiş değil.

Markanın sahibi Ryan Reynolds, dün sosyal medyadan yayınladığı bir videoyla Mint Mobile’a özel bir reklam metni yazması için ChatGPT’den nasıl yararlandıklarını paylaştı.

“Ryan Reynolds’ın ağzından Mint Mobile için bir reklam yazması” beklenen yapay zekâya verilen ek direktifler senaryonun içinde birer espri ve küfür kullanması ve hedef kitlesine Mint’in tatil promosyonunun devam ettiğini bildirmesiydi.

Videoda ChatGPT’nin yazdığı metni okuyan Reynolds, sonucu “biraz ürkütücü” olarak nitelendirdi. ChatGPT’nin, Reynolds’ın okuması için yazdığı espri şöyleydi: “[…] ve şimdi kaydolursanız, bonus olarak müşteri hizmetlerini her aradığınızda sesimi duyacaksınız. Şaka tabii, böyle bir şey söz konusu değil.”

Mint Mobile Pazarlama Müdürü Aron North, markanın ChatGPT imzalı reklamı tarihe not düşmek adına hayata geçireceğini ve Twitter, Instagram, Snap ve Facebook’ta paylaşacağını açıkladı. North, net bir rakam dillendirmese de senaryosu ChatGPT tarafından yazılan, Ryan Reynolds’ın cep telefonu ile çekilen ve kurgusu yine Reynolds’ın ajansı Maximum Effort’a emanet edilen reklamın Mint’e neredeyse hiçbir maliyeti olmadığını da sözlerine ekledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.