MediaCat

Enflasyonu yenen zaman yolculuğu

McDonald’s İsveç’ten enflasyondan ağzı yananları zamanda yolculukla rahatlatan kampanya.

Enflasyonu yenen zaman yolculuğu

Bizdeki kadar olmasa da enflasyonla başı dertte olan ülkelerden İsveç’te McDonald’s, müşterilerine burgerleri eski fiyatlarıyla alabilmeleri için zamanda yolculuğa davet ediyor.

Nord DDB imzalı kampanya, Google Street View’un yakın zamandaki bir güncellemeyle kullanıcılara lokasyonların 2009’a kadarki hâllerini görüntüleyebilmelerini sağlamasından faydalanıyor. Google Street View’da McDonald’s’ın ürünlerin fiyatının da yer aldığı geçmiş tarihli açıkhava ilanlarını bulanlar, markanın mobil uygulamasında güncel fiyatlar yerine eski güzel fiyatlarla alışveriş yapabiliyor.

Enflasyonu zamanda yolculukla yenen kampanyanın açıkhava ilanları, eski ilanlarla aynı noktalarda boy gösteriyor ve ilanlar bir anlamda zaman portalı gibi çalışıyor.

McDonald’s İsveç Pazarlama Direktörü Staffan Ekstam, “McDonald’s uzun yıllar iyi fiyatlar ve teklifler sundu. Fiyatların hiç olmadığı kadar yükseldiği bu dönemde eski McDonald’s tekliflerini canlandırmanın eğlenceli bir fikir olacağını düşündük. İnsanların geçmişe gidip favori McDonald’s ürünlerinin tadını 2009’daki gibi çıkarmalarını umuyoruz” yorumunda bulundu.

Nord DDB’den Viktor Einarsson’un da karşı çıkılamaz bir yorumu var: “Kim çizburgerin 10 İsveç kronu (1 dolar) olduğu günlere dönmek istemez ki.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.