Avrupa’nın en etkili ajansı Mindshare Türkiye

2018 Global Effie Etkililik Endeksi yayınlandı.

24.05.2018 - 17:11 | Arzu Nilay Kocasu

Avrupa'nın en etkili ajansı Mindshare Türkiye

Effie tarafından, dünya genelinde düzenlediği ödül programlarının kazananları ve finalistlerinin puanlandırılıp gruplara ayrılarak sıralandırılmasıyla oluşan Effie Etkilik Endeksi’nin 2018 listeleri açıklandı.

En Etkili Reklamveren, En Etkili Marka, En Etkili Ajans Şirket Grubu, En Etkili Ajans Ağı, En Etkili Ajans ve En Etkili Bağımsız Ajans kategorilerinde küresel sıralamalarda birincilikler sırasıyla Unilever, Pepsi, WPP Group, McCann Worldgroup, Sancho BBDO ve ACG Advertising Agency’nin oldu.

En Etkili Reklamveren: Unilever

2018 Global Effie Etkililik Endeksi açıklandı

2018 Effie Etkililik Endeksi sonuçlarına göre yılın en etkili reklamvereni, geçen yıl olduğu gibi Unilever oldu. Geçen yılın listesinde ikinci sırada olan Nestlé ise koltuğunu PepsiCo’ya bırakarak üçüncülüğe geriledi.

En Etkili Marka: Pepsi

2018 Global Effie Etkililik Endeksi açıklandı

Geçen yılın En Etkili Markalar listesinde dördüncü sırada olan Pepsi, büyük bir sıçrayışla birincilik koltuğuna oturarak 2017’nin lideri Vodafone’u dördüncülüğe itti. Geçen yılın ikincisi Coca-Cola ise McDonald’s ile yer değiştirerek üçüncülüğe geriledi.

En Etkili Ajans Şirket Grubu: WPP Group

2018 Global Effie Etkililik Endeksi açıklandı

Kurucusu Sir Martin Sorrell’in “görevi kötüye kullanma” soruşturmasını takiben istifasıyla sıkıntılı bir döneme giren WPP Group geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Effie Etkililik Endeksi’nin en etkili ajans şirket grubu. WPP Group’u takip eden isim ise Omnicom.

En Etkili Ajans Ağı: McCann Worldgroup

2018 Global Effie Etkililik Endeksi açıklandı

Geçen yılın en etkili ajans ağı BBDO Worldwide bu yıl yerini McCann Worldgroup’a bırakarak ikinciliğe geriledi. İkiliyi sırasıyla Ogilvy, DDB Worldwide ve OMD takip ediyor.

En Etkili Ajans: Sancho BBDO

2018 Global Effie Etkililik Endeksi açıklandı

Effie Etkililik Endeksi’nde “En Etkili Ajans” unvanı küresel ölçekte geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Sancho BBDO’ya giderken, ikincilik koltuğu FP7/DXB’nin, üçüncülük ise MullenLowe Lintas Group Hindistan’ın oldu.

Avrupa’nın En Etkili Ajansı: Mindshare Türkiye

2018 Global Effie Etkililik Endeksi açıklandı

Avrupa’nın en etkili ajanslarına baktığımızdaysa birincilik koltuğunda Mindshare Türkiye’nin oturduğunu görüyoruz. Listenin dördüncü sırasında TBWA\ISTANBUL, dokuzuncu sırasında Y&R Istanbul, 12’nci sırasında Happy People Project ve 14’üncü sırasında Publicis İstanbul yer alıyor.

En Etkili Bağımsız Ajans: ACG Advertising Agency

2018 Global Effie Etkililik Endeksi açıklandı

2018 Global Effie Etkililik Endeksi açıklandı

Etkililik sıralamasına göre 2018’in en etkili bağımsız ajansı geçen yıl olduğu gibi ACG Advertising Agency. Avrupa bölgesinin en etkili bağımsız ajanslarına bakıldığındaysa beşinci sırada Happy People Project, 10’uncu sırada Rafineri, 16’ncı sırada Open Media ve 18’inci sırada MG Media göze çarpıyor.

Effie Effectiveness Index 2018 kategorilerinin tam listelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.