MediaCat

Radyonun “duy” dediği…

Karşınızda 2017’nin en iyi radyo kampanyaları.

Radyonun “duy” dediği…

Duymayı ve işitmeyi “düşünmek ve hatırlamak” olarak tarif ediyor yazar Tezer Özlü. Bu yıl bazı radyo kampanyaları var ki, görsel medyanın verebileceği mesajlardan çok daha fazla kazındı zihnimize; çok daha fazla düşündürdü bizleri. 2017 yılı geride kaldı ancak geride kalmayacak olan strateji ve provokasyonlarıyla yılın en yaratıcı radyo kampanyaları.

İndirimin Frekansı

Reklamveren: Koçtaş
Ajans: Medina Turgul DDB

Türkiye’de hem pek çok tansiyona hem de sanatsal yaratıma sahne olmuştur kent ve kasaba arasındaki diyalektik. Bu özel durumda ise, bir markanın yaratıcı iletişimine ilham veriyor. Koçtaş’ın büyük şehirlerdeki bilinirliğini yerel ve çok daha küçük pazarlarda da inşa etme hedefiyle yola çıkan İndirimin Frekansı kampanyası, bölgedeki yerel rakiplerini oluşturan nalburlarla rekabet edebilmek için onların sıklıkla kullandığı gibi yerel radyo istasyonlarındaki reklam spotlarına yönelmek yerine, radyo istasyonlarının sinyallerini Koçtaş kampanyasına dönüştürdü.

Anadolu şehirlerinde baskın olan esnaflık ve mahallelilik kültürünü projeye aktaran Medina Turgul DDB imzalı iş, her bir radyo frekansını aynı rakama denk gelen indirimli fiyatlarla değiştirdi. Yerel rakiplerinin uzun radyo spotlarına, minimum medya yatırımıyla meydan okuyan İndirimin Frekansı takip eden hafta sonunda Koçtaş lehine normalden çok daha fazla tüketici talebine yol açtı.

Projenin Felis Ödülleri’nde Medya ve Radyo kategorilerinden toplam üç adet ödülü ve bir de Kristal Elma’sı bulunuyor.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.