Netflix’in deneysel reklamına Ekşi Sözlük yazarlarından tepki

Netflix Türkiye'nin Black Mirror için hazırladığı iddia edilen reklam, sözlük yazarlarının tepkisini çekti.

29.12.2017 - 10:46 | Sencer Uçar

Netflix'in deneysel reklamına Ekşi Sözlük yazarlarından tepki

Geçtiğimiz günlerde Netflix‘in distopik dizisi Black Mirror‘ın yeni sezonunun 29 Aralık tarihinde yayınlanacağı duyurulmuştu. Black Mirror hayranları yeni bölümleri heyecanla beklerken, bugünün ilk saatlerinde bazı Ekşi Sözlük yazarları mesaj kutularında hiç beklemedikleri bir mesajla karşılaştı. Ekşi Sözlük‘ten iamwaldo adlı yazar tarafından gönderilen mesajda, “Yaptıklarını biliyoruz. Bizim neler yapacağımızı da izle ve gör” ifadesi yer alıyordu.

Yazarın kullandığı iamwaldo nick’inin Black Mirror’ın 2013 yılında yayınlanan “The Waldo Moment” adlı bölümü ile ilişkilendirilmesi ile birlikte, söz konusu mesajın Netflix Türkiye için hazırlanan bir reklam çalışması olup olmadığı tartışmaları da başlamış oldu. Ekşi Sözlük yazarları, tepkilerini açtıkları başlıklar ve girdikleri entry’lerle ortaya koydu. “29 Aralık 2017 Netflix Türkiye Rezaleti” ve “iamwaldo” başlıklarına şu ana kadar 700’den fazla entry yazılırken, yazarlar tepkilerini “Netflix Türkiye” başlığına da taşıdılar.

Kısa sürede viral hale gelen olayın Netflix Türkiye için hazırlanan bir çalışma mı yoksa bir trolleme mi olduğu henüz belli olmadı. Aynı zamanda Netflix Türkiye’den de yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.