MediaCat

2016’nın en çarpıcı manşetleri

MediaCat, 2007’den bu yana devam eden geleneği 2017’nin ilk sayısında da sürdürdü. Alanında uzman isimlerden oluşan 13 kişilik jüri, yılın en iyi manşetlerini belirledi.

2016’nın en çarpıcı manşetleri

MediaCat, her yıl olduğu gibi önceki yılın en dikkat çeken manşetlerini, alanında uzman isimlerden oluşan jüri üyeleriyle seçti.

Sabancı Üniversitesi Siyaset Bilimi Öğretim Üyesi Emre Hatipoğlu, yapımcı ve senarist Birol Güven, Habertürk Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Şahin Bayar, Belgesel Yapımcısı ve Gazeteci Nebil Özgentürk, Nestlé Waters Pazarlama Direktörü Tolga Unvan, MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, NTV Sunucusu Ahmed Arpat, Ünite İletişim Yürütme Kurulu Başkanı Işıl Arıdağ, İllüstratör Sedat Girgin, Penguen Dergisi Yazarı Kaan Sezgin, Socrates Dergi Kreatif Direktörü Hüseyin Sandık, Ogilvy & Mather Türkiye Ülke Müdürü Aytül Özkan ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu’ndan oluşan jüri üyeleri, 5 binin üzerinde manşet arasından yılın manşetini ve ardından sıralanan en iyi 10 manşeti belirledi.

2016'nın en çarpıcı manşetleri

Manşetler değerlendirilirken beş kriter göz önünde bulundurdu:

  • Manşetin ya da dergi kapağının ifade gücü ve çarpıcılığı,
  • Merak uyandırması,
  • Espri barındırması,
  • Genel görsel ve grafik estetik,
  • Hakaret, küfür, aşağılama ve nefret söylemi içermemesi.

Yılın Manşeti

TÜRKİYE’NİN GÖZLERİ
Posta, 19 Şubat 2016

Son dört yıldır olduğu gibi Yılın Manşeti unvanını alan yine Posta gazetesi oldu. Dört saate yaklaşan değerlendirme süreci sonunda, 17 Şubat’ta Ankara Devlet Mahallesi’nde yaşanan saldırıda hayatını kaybeden Astsubay İbrahim Baran’ın iki akrabasının fotoğrafıyla birlikte kullanılan “Türkiye’’in Gözleri” ifadesi jüriyi oldukça etkiledi.

2016'nın en çarpıcı manşetleri

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.