150 yıllık hatanın telafisi

Heinz, makarna sosu üretmekte 150 yıl kadar geç kaldığı için tüketicilerinden özür diliyor.

28.02.2022 - 12:31 | Simge Şenses

150 yıllık hatanın telafisi

ABD merkezli hazır gıda ve sos markası Heinz, tümü domates bazlı yedi çeşit makarna sosunu tüketicilerinin beğenisine onlardan özür dilediği bir kampanyayla sunuyor.

Pazarlama dünyasının markaların tüketicilerinden özür dilediği reklamlara yabancı olmadığını belirtmekte fayda var. KFC’nin lojistik problemlerden ötürü tavuk tedariki konusunda yaşadığı sıkıntılardan dolayı harflerinin yerini değiştirerek tüketicilerinden mizahi bir tonla özür dilediği ilan türün başarılı örnekleri arasında yer alıyor.

Heinz’ın yeni kampanyası ise daha az ciddi bir başarısızlığa, bugüne dek makarna sosu üretmemiş olmasına odaklanıyor. Kampanya, şirketin kuruluşundan 150 yıl sonra piyasaya sürülen yeni ürün grubunun, “gülünç derecede geç” geldiği vurgusu taşıyor.

Wunderman Thompson İspanya imzalı kampanya, İngiliz The Guardian gazetesinde tam sayfa basılması ve Londra’daki Leicester Meydanı’nda bir ilan panosuna yerleştirilmesiyle gündeme oturmuş durumda.

KÜNYE

  • Reklamveren: Kraft Heinz
  • Reklam Ajansı: Wunderman Thompson Spain
  • Prodüksiyon Şirketi: Oxígeno
  • Yönetmen: Jorge Palomares Stasny
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.