MediaCat

Tavuksuz kalan KFC’den esprili özür ilanı

Marka, hatasını harflerin yerini değiştirerek telafi etme gayretinde.

Tavuksuz kalan KFC’den esprili özür ilanı

Lojistik konusunda yaşanan sorunlardan kaynaklı tavuk krizi nedeniyle bu hafta başında Birleşik Krallık’taki restoranlarının büyük çoğunluğu hizmet dışı kalan KFC, müşterilerinden harf oyunlu bir gazete ilanı ile özür diledi.

KFC’nin “FCK”ya dönüştüğü “Üzgünüz” başlıklı ilanında marka, “Tavuksuz bir tavuk restoranı. Olması gereken bu değil. Tüm müşterilerimizden, özellikle de onca yolu gelip kapalı olduğumuzu öğrenenlerden özür dileriz. Durumu düzeltmek için var gücüyle çalışan KFC çalışma arkadaşlarımıza ve bayilerimize sonsuz teşekkür ederiz. Cehennem gibi bir haftaydı ama aşama kaydediyoruz ve restoranlarımıza her geçen gün daha fazla taze tavuk ulaşıyor. Anlayışınız için teşekkür ederiz” satırlarına yer verdi.

The Sun ve Metro gazetelerinde yayınlanan ilanında K, F ve C harflerinin yerlerini muzip bir dokunuşla değiştiren markanın bu hamlesi, müşterilerinin gönlünü bir nebze de olsa almayı başardı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.