Zoom’a 86 milyon dolarlık ceza

Zoom, kendisine açılan gizlilik ihlâli davası kapsamında 86 milyon dolar ceza ödeyecek.

02.08.2021 - 15:43 | Simge Şenses

Zoom'a 86 milyon dolarlık ceza

Kullanıcı bilgilerini diğer sosyal medya uygulamalarıyla paylaşmak ve kullanıcılarını güvenlik politikasına dair yanlış bilgilendirmekle suçlanan Zoom, geçtiğimiz yılın Mart ayında kendisine karşı açılan gizlilik ihlâli davası kapsamında 86 milyon dolar tutarında para cezası ödemeyi kabul etti.

Zoom, davacı üyelerine üyelik ücretlerinin bir kısmını (üyelik türüne göre yüzde 15 ya da 25 dolar) geri ödeyecek. Önerilen anlaşma kapsamında şirketin hukuk masrafları için de ek olarak 21 milyon dolar ödeme yapması isteniyor.

Bir Zoom sözcüsünden davaya ilişkin gelen açıklamaysa şöyle:

“Kullanıcılarımızın gizliliği ve güvenliği Zoom için en büyük önceliktir ve kullanıcıların bize duyduğu güveni ciddiye alıyoruz. Platformumuzda yaptığımız geliştirmelerden gurur duyuyor ve gizlilikle güvenliği ön planda tutarak yapacağımız yeniliklere devam etmeyi heyecanla bekliyoruz. Zoom’un gizlilik ve güvenlik için attığı adımları özetleyen blog yazılarına şuradan ve şuradan ulaşabilirsiniz.”

Kaynak: BBC Business

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.