Zekice hazırlanmış 16 interaktif ilan

"Geleneksel" mecra mı? Bir daha düşünün.

24.03.2015 - 14:39 | Ozan Mert

Zekice hazırlanmış 16 interaktif ilan

Bir zamanlar yaratıcı reklamın standart formatı olan basılı ilanlar son dönemde dijital mecranın yükselişi ile birlikte kampanyaların kenarlarına doğru itildiler: pahalı, sıkıcı; kimileri için alışkanlık, kimileri içinse el mahkûm… Ama tam da bu gelenekselleşme birtakım ferasetli yaratıcılara kendilerini ayrıştırma imkânı tanıyor. HubSpot bir kısmı dijital ve fiziksel dünyaları birleştirerek, geri kalanı da içinde bulundukları mecranın fiziksel ortamını alışılmadık şekillerde kullanarak muhatabını harekete geçiren 15 interaktif ilanı derlemiş. Bu listeye biz de bir tane Türkiye’den örnek ekledik.

1. Glacial

Glacial isimli bira markasının bu ilanı içeceğini soğuk seven ama soğumasını beklemek zorunda olanlara hitap ediyor. Bu insanlar malzemesinde suyun donma noktasını düşürecek şekilde tuz partikülleri bulunan ilanı ıslatıp şişeye sarmak suretiyle içeceğin soğuma sürecini hızlandırabildiler.

Zekice hazırlanmış 16 interaktif ilan

Kaynak: HubSpot ve PSFK

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.