Zarakol-Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği

Bahçeşehir Üniversitesi, iş dünyasıyla öğrencileri birbirine yaklaştırmak amacıyla yeni bir eğitim modeli geliştirdi...

11.03.2009 - 15:29 | MediaCat

Bahçeşehir Üniversitesi, iş dünyasıyla öğrencileri birbirine yaklaştırmak amacıyla yeni bir eğitim modeli geliştirdi. 20.yüzyılın başlarında Amerika’da başlayan ve Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi’nde uygulamaya koyulan CO-OP projesiyle öğrenciler üniversitede okurken iş hayatına da hazırlanıyorlar.

Farklı sektörlerden pek çok kurumun partner olduğu CO-OP Projesi’ne Türkiye’nin önde gelen halkla ilişkiler ajanslarından Zarakol İletişim de dahil oldu.

Bahçeşehir Üniversitesi, eğitim alan öğrencilerini iş hayatına 21. yüzyılın eğitim modeli olarak adlandırılan CO-OP Projesi ile hazırlıyor. Türkiye’de ilk kez uygulanan bu eğitim modeli sayesinde öğrenciler mezun olmadan Türkiye’nin önde gelen firmalarında çalışma fırsatı buluyorlar. Üniversite-iş dünyası işbirliğiyle, eğitim ve çalışma yaşamını bütünleştiren eğitim modeline Türkiye’nin önde gelen firmaları partner oldu. Projeyi teşvik eden Zarakol İletişim, halkla ilişkiler alanında kariyer yapmak isteyen gençlere kapılarını açarak onları sektöre kazandıracak.

CO-OP Eğitim Modeli nasıl işliyor?

Projeye göre öğrenciler, üniversitenin profesyonel CO-OP birimi tarafından hazırlanan butik derslerini alıyor. 3. sınıfa gelen öğrenciler ön elemeden geçirildikten sonra partner şirketlerle görüşmelere başlıyorlar. Şirket tarafından kabul edilen öğrenciler yılın herhangi bir döneminde 1 ila 6 ay süre ile şirketin elemanı gibi çalışıyor. Öğrenciler bu süre içerisinde üniversiteye devam etmiyor. Çalışma süreci öğrenim süresine ekleniyor.

Partner firmalar Bahçeşehir Üniversitesi’nin olanaklarından yararlanabiliyor

CO-OP Partneri olan kurumlar, bu eğitim modeli çerçevesinde akademik ve profesyonel eğitimlerini bir arada almış öğrencilerin yetişmesine katkı sağlıyorlar. En başarılı öğrencilere henüz mezun olmadan ulaşabiliyor ve performanslarını önceden değerlendirme fırsatı da bulabiliyorlar. Ayrıca öğrenci kabul eden firmalar Bahçeşehir Üniversitesi’nde ders verebiliyor ve üniversitenin olanaklarından ücretsiz ya da düşük bir bedelle yararlanma olanağına sahip olabiliyorlar.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin hayata geçirdiği bu eğitim modeli ile öğrenci kabul eden partner kurumlar arasında Beşiktaş Jimnastik Grubu, Çalık Holding, Çilek Mobilya, Bilim İlaç, Kuveyttürk, Metro Group, Teknosa, Teknik Yapı, Vestel, IBM gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.