Yüksel Holding’den sürdürülebilirlik raporu

Yüksel Holding, inşaat sektörünün sürdürülebilirlik raporunu yayınladı

20.01.2012 - 00:00 | MediaCat

Yüksel Holding, inşaat sektörünün sürdürülebilirlik raporunu yayınladı

Yüksel Holding, ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirlik performansını paydaşlarına iletmeyi amaçladığı ‘Yükselebilirlik’ ismini verdiği raporunu uluslararası raporlama standardı Küresel Raporlama Girişimi İlkeleri kapsamında C+ Uygulama Seviyesi ve 2006’da imzaladığı Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi gerekliliklerine uygun olarak oluşturuldu.

Firmanın genel koordinatörü Tuna Aksel, ‘Yükselebilirlik’ çalışmalarından duyduğu memnuniyeti “Günümüzde iş dünyasının gelişen ve değişen koşullarında kurumların ‘sorumlu vatandaşlık’ bilinciyle hareket etmeleri kaçınılmaz bir gereksinim olarak karşımıza çıkıyor. Yüksel olarak kuruluşumuzdan itibaren öncelikli değerlerimizden biri yalnızca ekonomik çıkarlarımızı gözetmek değil, daima iş yaparken içinde bulunduğumuz topluma ve tüm paydaşlarımıza karşı sorumlu davranmak, bu ‘sorumlu iş yapmak’ bilincini tüm çalışanlarımızla birlikte sahiplenmek oldu. Bugün, 49 yıl sonra gurur duyarak ifade ediyorum ki; bu anlayışla gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarımızı, topluma yarattığımız katma değeri tüm şeffaflığıyla paydaşlarımıza iletmeye çalışıyoruz. Sektörümüz için bir ilk olan ’Yükselebilirlik raporumuzun,  hem faaliyet gösterdiğimiz alanlarda, hem de tüm özel sektörde, bu bilincin yaygınlaşması için örnek olmasını diliyorum.” sözleriyle dile getirdi.

Aksel ayrıca Yüksel olarak 2012 yılı itibarı ile gerçekleştirecekleri tüm toplantılarının ‘karbon nötr’ olacağını, böylece bu toplantıların yol açtığı sera gazı emisyonlarını, karbon emisyon azaltım projelerinin kredileriyle denkleştirerek nötrleyeceklerini de sözlerine ekledi. Aksel, 2012 yılında Köprübaşı ve Çobanlı projelerinin tamamlanmasının ardından Yüksel olarak karbon kredisi satacak duruma gelmeyi hedeflediklerini de vurguladı.

Rapor, Yüksel Şirketleri’nin genel yapısı, finansal performansı, istihdam verileri ve faaliyet gösterilen ülkelerdeki konumlarının yanı sıra, Yüksel’in çalışan gönüllülüğü, eğitim destekleri, çevresel ve sosyal konulardaki projeleri hakkında da bilgi veriyor.

Yüksel Holding’in sürdürülebilirlik projeleri arasında inşaat sektöründe ilk defa karbon ayak izi ölçüm çalışmalarına başlanması, çevresel sürdürülebilirlik çalışmaları, proje alanlarındaki biyoçeşitlilik dengesinin korunmasına ve enerji verimliliğine gösterilen hassasiyet öne çıkıyor. Yüksel’in uzun yıllardır yürüttüğü kurumsal sosyal sorumluluk projeleri de Yükselebilirlik Raporu’nda ayrıntılı olarak ele alınıyor. 16 yıldır aralıksız devam eden ve bugüne kadar 76 rekora ev sahipliği yapan Yılmaz Sazak Uluslararası Yaş Grupları Atletizm Yarışmaları, atletizm alanında başarılı gençleri teşvik eden ‘Yükselen Yıldızlar” projesi ve Alaca Höyük Kazı Alanı Arkeolojik çalışmalarına yönelik destekleri tüm ayrıntılarıyla raporda paylaşılıyor. Ayrıca Yükselebilirlik Raporu, Yüksel Holding’e bağlı 19 şirketin sürdürülebilir kalkınma hedeflerini de içeriyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.