MediaCat

Y&R’dan global inisiyatif: Inspire Change

Ajans yeni global sosyal etki birimi Inspire Change’i devreye aldı. Birimden Y&R CCO Shelley Diamond sorumlu olacak.

Y&R’dan global inisiyatif: Inspire Change

Çoğu ajans ve marka bugün tüketicilerin, alınan ürünlerin karşılığında kâr amacı gütmeyen kuruluşlara destek veren markalardan ürün satın almaya özen gösterdiklerinin farkında. Y&R da bu kapsamda yeni global sosyal etki inisiyatifi Y&R Inspire Change’i başlattı. Bireylerin de katkılarıyla dünyayı daha iyi bir yer haline getirme odaklı çalışmalar yürütecek olan ajansın yeni biriminin yönetiminden ise Y&R Chief Client Officer Shelley Diamond sorumlu olacak. Birim, şu anda UNCF ve Special Olympics olmak üzere iki büyük müşteriye sahip.

Y&R’ın kurulduğundan bu yana organizasyonların toplumsal sorunların üstesinden gelmelerine daima yardımcı olduklarının altını çizen Y&R Global CEO David Sable, yeni bölümleriyle toplumsal sorunlara olan bağlılıklarını derinleştirdiklerini ifade ederek yeni nesil tüketiciler ve bağışçıların anlayışından hareketle STK’ların ve şirketlerin sosyal değişimi yönlendirmeleriyle birlikte online ve fiziksel dünyanın sorunsuz bir şekilde birbirine eklemlenmesine yardımcı olmayı amaçladıklarını söylüyor.

Y&R'dan global inisiyatif: Inspire Change
Milenyaller: Katkı yapanlar %54, Yapmayanlar %46 * X Kuşağı: Katkı yapanlar %73 * Yapmayanlar %27 * Baby Boomer’lar: Katkı yapanlar %83, Yapmayanlar %17

Ajansın gerçekleştirdiği araştırmalar, teknolojinin hayırseverleri demokratikleştirdiğini ve bağışçıların STK’lara ve onlara destek sağlayan şirketlere yöneldiğini, katılımcı olmanın yollarının aradığını ve tüketicilerin bugün markalardan sosyal menfaat beklentilerine sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Yalnızca alanlarında az gelişmiş STK’ların değil, daha güçlü kuruluşların da yorgunluk riskiyle karşı karşıya olduğunu gösteren araştırmaya göre, ABD’deki Milenyallerin yalnızca yarısı her yıl 100 dolar bağışta bulunursa STK’lara ve diğer toplumsal sorunlara yılda 7,5 milyar dolarlık bir fayda sağlanabilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.