YouTube’un kraliçesi

İnternetin en çok ilgi gören websitelerinden YouTube’da

24.12.2007 - 09:24 | MediaCat

İngiltere Kraliçesi, internetin en çok ilgi gören websitelerinden YouTube’da kendi kanalını açtırdı.

İngiliz Kraliyet ailesi, internet ve YouTube’un gördüğü yoğun ilgiye daha fazla kayıtsız kalamadı. Kraliçe Elizabeth, YouTube’da kendi kanalını oluşturdu. YouTube’da kanalı olan ilk hükümran olma sıfatını kazanan Kraliçe, bu sayede genç nesillere daha çok hitap edebilmeyi hedefliyor.

Saraydan yapılan açıklamada YouTube sayesinde gençlerin ve diğer ülke vatandaşlarının kraliçenin konuşmalarını daha rahat dinleme imkanına sahip olacaklarına dikkat çekildi.

Kanalda Buckingham Sarayı, bahçe partileri ve Kraliçe’nin yurtdışı gezileriyle ilgili arşiv görüntülere de yer veriliyor. Kraliçenin bu yılki Noel konuşması da siteye konulacak.

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in Noel konuşması ilk kez 1957’de televizyonda yayınlanmıştı. Elizabeth, konuşmasında “bugün beni görmeniz değişimin ne kadar hızlı olduğunun bir göstergesi” demişti.

Kraliçe’nin Noel konuşması ve verdiği mesajlar, her yıl milyonlarca İngilizin yanısıra İngiltere’nin eski sömürgesi olan ülkelerde de ilgiyle dinleniyor.

Kaynak: Ntvmsnbc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.