YouTube’u sayacını güncellemek zorunda bırakan viral

Google, Gangnam Style yüzünden YouTube görüntüleme sayacını güncelledi.

03.12.2014 - 17:31 | Ali Kuru

YouTube'u sayacını güncellemek zorunda bırakan viral: Gangnam Style

Önceleri 1 milyon gösterim iyiydi. Sonra yüz milyonlar konuşulmaya başlandı. Ardından bir video geldi ve bütün istatistikleri değiştirdi. Öyle ki, görüntüleme oranı YouTube‘a bile fazla geldi.

YouTube'u sayacını güncellemek zorunda bırakan viral: Gangnam StyleEvet, Psy‘ın efsanevi klibi Gangnam Style‘dan bahsediyoruz. An itibarıyla 2,15 milyar gösterim oranına ulaşan video, viral tanımının çıtasını epeyce yükseklere çıkarmış görünüyor. Bu yüzden Google, videonun YouTube görüntüleme sayacı için platformun ilk günlerinde öngörülen 32-bit sınırını geçişini özel bir güncellemeyle kutluyor. Video sayfasını ziyaret eden izleyiciler imleçlerini sayacın üzerine getirdiklerinde onları özel bir animasyon karşılıyor. Bilgisayar dilinde 32-bit -2.147.483.648 ile 2.147.483.647 aralığını kapsıyor. Google animasyonu ile izleyicilere, Gangnam Style’ın YouTube sayacına bir “tam tur” attırdığını hatırlatıyor.

Gangnam Style’ı henüz izlemediyseniz telaşlanmayın, ikinci tura hala vakit var.

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.