MediaCat

YouTube’dan yeni bir reklam formatı

Platform, yeni reklam formatı TrueView for Reach’i duyurdu.

YouTube’dan yeni bir reklam formatı

Google‘ın sahibi olduğu video platformu YouTube, kullanıcıların reklamları daha kısa sürede atlamalarını sağlayacak yeni reklam formatını duyurdu. Platformun yeni reklam formatı TrueView for Reach, reklamların beş saniyenin ardından geçilmesine olanak sağlayan standart TrueView video reklamlarına bir alternatif olarak sunuluyor.

Önceliği, reklamların tamamının izlenilmesi yoluyla daha geniş kitlelere ulaştırılması olan bu yeni reklam formatı, reklamverenler açısından ne ifade ediyor? İlk olarak, izleyiciler reklamı atlama yoluna gitmeleri durumunda bile reklamverenler açısından bir maliyet söz konusu. Yani, izleyiciler reklamı atlasalar bile, reklamverenler ödeme yapmaya devam edecek. Televizyona benzer bir tablo sunan yeni reklam formatı, televizyon tipi satınalma ile pek sorunu olmayan markalar için tasarlanmış denilebilir.

Peki TrueView for Reach nasıl işliyor? Mobil için yapıldığı taktirde, reklamverenlerin genellikle 10-15 saniye süren reklamları gösteriliyor. Reklamverenler, bin görüntülenme baz alınarak yapılan hesap üzerinden ödeme yapıyorlar. Bir görüntülenmenin geçerli olması için ise iki saniyelik görüntülenme süresini aşması gerekiyor.

TrueView for Reach’e alternatif olarak, ödemenin, reklamın tamamının izlenmesi koşulu ile gerçekleştirildiği geleneksel atlanabilir reklamlar da reklamverenlerin tercihleri arasında yer almayı sürdürecek.

YouTube’un altı saniye uzunluğunda ve beş saniyede geçilebilir yeni reklam formatını kullanıma açmasının nedeni olarak ise, reklamverenlerin, marka bilinirliğini altı saniye içinde artırmanın yollarını iyice keşfetmiş olmaları gösteriliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.