YouTube’dan yeni bir müzik servisi

YouTube Music, müzikseverlerle 22 Mayıs tarihinde buluşacak.

17.05.2018 - 13:35 | Sencer Uçar

YouTube'dan yeni bir müzik servisi

YouTube, yeni müzik platformu YouTube Music ile Spotify ve Apple Music‘in rakibi olmaya hazırlanıyor. Dünya genelindeki müzikseverlerle 22 Mayıs tarihinden itibaren buluşmaya başlayacak olan YouTube Music, aynı zamanda hem Google hem de YouTube‘un medya stratejisinde de bir değişimin habercisi.

Platformun yeni çevrimiçi müzik servisi YouTube Music, Spotify modeline benzer şekilde, hem ücretli hem de ücretsiz olarak kullanıma sunulacak. YouTube Music’in ayda 9,99 dolar karşılığında kullanılabilecek olan versiyonu ise YouTube Music Premium olarak adlandırılacak.

Google’ın internet kullanıcılarından bilgi toplayabilme kapasitesi de YouTube Music’e birçok avantaj sağlayacak. Google Assistant’ın yardımı ile YouTube Music, kullanıcılara gün içindeki saatlere, lokasyona ve müzik dinleme alışkanlıklarına göre müzik önerilerinde bulunabilecek.

Öte yandan, kullanıcılara ücret karşılığında reklamsız video izleme imkânı sunan YouTube Red de yeniden konumlandırılıyor. YouTube Premium adını alacak olan servis, halihazırda 9,99 dolar karşılığında kullanılan YouTube Red’in aksine, 11,99 dolar karşılığında sunulacak. YouTube Premium üyeliği, YouTube Music Premium erişimini de kapsayacak.

İlk etapta Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zelanda, Meksika ve Güney Kore’de kullanıma sunulacak olan YouTube Music’in ilerleyen dönemde Avusturya, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Norveç, Rusya, İspanya, İsviçre ve Birleşik Krallık’ta da müzikseverlerle buluşması planlanıyor.

Kaynak: Gizmodo

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.