YouTube Music Türkiye’de kullanıma sunuldu

YouTube, online müzik servisi YouTube Music’i Türkiye’deki kullanıcılarına tanıttı.

23.07.2019 - 15:45 | Sultan Öncü Arslanoğlu

YouTube, diğer online müzik servislerine alternatif olarak 2015 yılında geliştirdiği online müzik servisi YouTube Music’i Türkiye’de kullanıma sunduğunu bugün YouTube Kuzey Amerika Müzik Sektörü İş Geliştirme Direktörü Waleed Diab ve Google Türkiye Tüketici Pazarlama Müdürü Işıl Heves’in katılımlarıyla gerçekleşen basın toplantısında duyurdu.

YouTube Music; YouTube’un yapay zekâ ve makine öğrenimi gibi teknolojiler kullanarak geliştirdiği, müzik dünyasının tümünün kolayca keşfedilmesini ve kişiselleştirilebilmesini sağlayan bir online müzik servisi. Müzik servisi, kişiye özel hazırlanan içeriklerden hit videolara kadar müzik dünyasına dair oldukça geniş bir skalaya sahip. Servisin öne çıkan özelliklerinden biri ise internetiniz olmadığında dahi müzik dinleyebilecek olmanız.

YouTube Music hakkında bilinmesi gerekenler şöyle;

  • Orijinal albümler, tekliler, remikslerle birlikte canlı performanslar ve cover’lar gibi yalnızca YouTube’da bulabileceğiniz içerikler sunuluyor.
  • Kullanıcılar, binlerce seçenek arasından kendilerine en uygun olan çalma listesini seçebiliyor.
  • Türkiye’den ve dünyadan hit videolar Hotlist sayfasında yer alıyor. Ana Sayfa kısmında, izlenilen videolara göre oluşan video önerileri bulunuyor.
  • YouTube Music’te kişiye özel öneriler yer alıyor. Ana Sayfa üzerinde, daha önce dinlenen müzikler veya bulunulan yere göre kullanıcılara yeni öneriler bulunuyor.
  • Kullanıcıların adını hatırlayamadıkları şarkılar, akıllı arama sayesinde, şarkı sözleriyle veya şarkı tarif edilerek bulunabiliyor.
  • YouTube Music Premium’a abone olduktan sonra Wi-Fi’a bağlanıldığında Çevrimdışı Karışık Liste otomatik kaydoluyor. Beğenilen şarkılar indirilebiliyor.

YouTube Premium da bugün kullanıma sunuluyor

YouTube Music, reklam içeren ücretsiz versiyonunun yanı sıra ayda 13,99 TL’ye sunduğu YouTube Music Premium servisiyle kullanıcılara reklamsız müzik, arka planda dinleme ve müzik indirme imkânı sunuyor. Sisteme 29 Temmuz’a kadar kayıt olan kullanıcılar, YouTube Music Premium ve ayda 16,99 TL’ye müzik servisine ek olarak reklamsız video, arka planda oynatma ve video indirme imkânı sunan YouTube Premium servislerini üç ay süreyle ücretsiz kullanabilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.