MediaCat

YouTube CEO’su görevinden ayrıldı

Susan Wojcicki 2014’ten bu yana görevdeydi.

YouTube CEO’su görevinden ayrıldı

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, çalışanlarına gönderdiği bir e-postayla “kendisi için doğru zaman”ın geldiğini belirterek görevinden ayrıldığını duyurdu. Görevi yaklaşık 10 yıldır sürdüren Wojcicki’nin ayrılığının ardından YouTube CEO’luğunu Neal Mohan üstlenecek.

Stanford Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra MBA derecesini de aynı çatı altında alan Mohan, 2015’ten bu yana Google’ın baş ürün sorumlusu olarak görev yapmaktaydı.

Wojcicki ise YouTube’un başına geçmeden önce Google’da reklam ürünlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcılığı da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulunmuştu. Hatta, 1998 yılında Larry Page ve Sergey Brin’in Google’ın temellerini attığı garajın sahibiydi. Forbes, Wojcicki’nin net servetini geçtiğimiz yıl 765 milyon dolar olarak listelemişti.

İlerleyen dönemde çatı şirket Alphabet’te danışmanlık rolüne devam etmeyi planlayan Wojcicki, görev devrini, “Shorts, streaming ve aboneliklerde yaptıklarımız ve yapay zekânın vaat ettikleriyle birlikte, YouTube’un en heyecan verici fırsatları tam da önümüzde ve Neal bize liderlik edecek doğru kişi” sözleriyle değerlendirdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.