MediaCat

Airbnb’den depremzedelere ücretsiz konaklama desteği

Airbnb, depremden etkilenenlere geçici barınma desteği sağlayan şirketler arasına katıldı.

Airbnb’den depremzedelere ücretsiz konaklama desteği

2012’den bu yana afet ve mülteci krizi gibi durumlarda insanların barınma ihtiyacına yanıt vermek için çalışan Airbnb.org, Türkiye ve Suriye’yi etkileyen son depremler nedeniyle evlerini kaybedenlere ve bölgede görev yapan arama kurtarma ekiplerine ücretsiz geçici barınma imkânı sunacağını duyurdu.

Konaklamaların koordinasyonu Airbnb’nin kâr amacı gütmeyen ortakları tarafından sağlanacak ve Airbnb ile Airbnb.org’a yardımda bulunan bağışçılar tarafından finanse edilecek.

Konaklama talebinde bulunacak kişilerin Airbnb ile ortak çalışan kâr amacı gütmeyen yardım kuruluşlarıyla iletişime geçmesi gerekiyor. İlgili kuruluşlar tarafından acil barınma ihtiyacı olduğu teyit edilen kişiler evi uygun olan ev sahiplerine yönlendiriliyor.

Airbnb aracılığıyla depremzedelere destek vermek isteyenler airbnb.org/earthquakes adresini ziyaret ederek bağışlarını PayPal üzerinden yapabilir, evini depremzedelere açmak isteyen kişiler ise detaylı bilgiye buradan ulaşabilirler.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.