MediaCat

YouTube’a göre Türkiye 2014’te bu reklamları izledi

YouTube Ads Leaderboard’da geçtiğimiz yılının ilk 10’u belli oldu.

YouTube’a göre Türkiye 2014’te bu reklamları izledi

Google her ay düzenli olarak açıkladığı YouTube Ads Leaderboard‘da 2014 yılı sonuçlarını, İstanbul’da Kolektif House‘da düzenlediği özel bir toplantıyla açıkladı. YouTube‘da geçtiğimiz yıl en çok izlenen reklamların reklamveren ve reklam ajansı temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, “İşler Güçler” ve “Kardeş Payı” dizilerinin yanı sıra “Düğün Dernek” ve “Çalgı Çengi” filmleriyle de adından söz ettiren başarılı senaryo yazarı ve yönetmen Selçuk Aydemir de sahne aldı. Yazarlık deneyimi üzerine konuşan ve başarılı hikâye anlatımı konusunda ipuçları paylaşan Aydemir, sohbetiyle konuklara keyifli anlar yaşattı.

YouTube Ads Leaderboard Nedir?

YouTube’u Türkiye’den ziyaret eden kullanıcıların bir önceki ay içerisinde dikkatini hangi markaların çektiğine ilişkin sonuçları ortaya koymayı hedefliyor.

Liste, markaların reklamlarının popülerlik oranlarına göre sıralanması sonucunda oluşturuluyor. Listede yer alacak reklamlar görüntülenme, izlenme, reklam (paid view) ve kazanılan izlemeler (earned view) oranı gibi kriterler göz önünde bulundurularak belirleniyor.

YouTube Ads Leaderboard, 2014 yılı içerisinde en çok izlenen yerel reklamları şöyle sıralıyor:

10. Kenan Doğulu’dan Potanın Perilerine Sürpriz! [garanti]

Yayın Tarihi: 19 Eylül 2014
İzlenme: 3,5+ milyon

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.