MediaCat

Youthall’a ChatGPT entegrasyonu

Platformun amacı yapay zekâ desteğiyle iş arayanlar ve işverenlerin eşleşme sürecini kolaylaştırmak.

Youthall’a ChatGPT entegrasyonu

Gençlere yönelik kariyer platformu Youthall, ChatGPT entegrasyonunu duyurdu. Platform, yapay zekâ desteğiyle hem gençlerin iş ve staj arama sürecinde karşılaştığı zorlukları aşmalarına hem de işverenlerin daha verimli iş ilanları oluşturmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

ChatGPT teknolojisini platformundaki iş ilanı ve özgeçmiş oluşturma aşamalarına dahil eden Youthall, artık gençlerin özgeçmişlerinde geliştirilmesi gereken bölümleri belirleyip, geribildirimlerde bulunabiliyor. Buna ek olarak, işverenlere de ilan açıklaması, aranan nitelikler gibi alanlar için öneriler sunarak ilanlarını daha etkili ve anlaşılır hale getirmelerine yardımcı oluyor.

Youthall Kurucu Ortağı ve CEO’su Emre Aykan, gelişmeyi, “Adayların özgeçmişlerinin yüzde 85’ini doldurması durumunda, ChatGPT’nin doğal dil işleme yetenekleri sayesinde geribildirim verilerek özgeçmişlerindeki eksiklikler ve gelişim alanları belirlenecek. Bu geribildirimler sayesinde gençler, özgeçmişlerini daha etkili bir şekilde düzenleyebilecek ve iş başvurularında daha başarılı sonuçlar elde edebilecekler. Bu gelişimin, kariyerlerine yeni başlayan veya geliştirmek isteyen 18-35 yaş arasındaki gençler için son derece faydalı olacağına ve onların iş veya staj arama süreçlerini kolaylaştırarak geliştireceğine inanıyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

Emek ve zamandan tasarruf

Youthall, Aday Takip Sistemi’nde var olan otomasyon yazılımıyla adayların daha hızlı ve verimli bir şekilde değerlendirilmesinin de önünü açmayı hedefliyor. Aykan, bu sayede işverenlerin işe alım sürecinde harcadıkları emek ve zamandan tasarruf edebileceğini belirtiyor ve ekliyor: “Amacımız, bu konuda Türkiye’de öncü olmak ve işverenlerin işe alım; adayların da özgeçmiş hazırlama süreçlerini yenilikçi ve gündemi takip eden bir yaklaşımla daha hızlı ve kolay hale getirmek. Şu anda ChatGPT 3.5 sürümünü kullansak da yakın zamanda GPT-4 ile kullanıcılarımıza daha farklı kolaylıklar da sağlayacağız.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.