Genç Aslanlar kükredi!

Young Lions Türkiye kazananları belli oldu.

27.05.2019 - 17:48 | Gönül Hadımlı

Genç Aslanlar kükredi!

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin sektörün 30 ve yaş altındaki gençlerinin yaratıcılığını değerlendirdiği Young Lions yarışmasına Türkiye’den katılmaya hak kazanan isimler belli oldu.

Bu yıl Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin Türkiye temsilciliğini üstlenen MediaCat, Reklamcılar Derneği, Reklamverenler Derneği ve Reklamcılık Vakfı işbirliğinde, Akmerkez ve Getty Images desteğiyle gerçekleştirilen Young Lions’ın Türkiye ayağında Medya kategorisinde 25 ekip, Film kategorisinde 62 ekip, PR kategorisinde altı ekip ve Dijital kategorisinde 67 ekip olmak üzere toplam 320 kişi yarıştı.

Jüri değerlendirmelerinin ardından birinci olarak, Cannes Lions’ta dünyanın dört bir yanından gelen işlerle birlikte yarışacak sekiz kişi belirlendi. Film kategorisinde Ege Samur ve Ataberk Akalın; PR kategorisinde Nihan Üngör ve Burak Sarıca, Medya kategorisinde Ayşenaz Demirkol ve Elif Mıhçıyazgın ve Dijital kategorisinde Anıl Darınç ve Gözde Keleş işleriyle Cannes’da yarışmaya hak kazanan isimler oldu.

Dört kategoride yarışan işler arasından her kategorinin en iyi ilk üç işinin sahipleri şöyle:

Film

1. Ege Samur & Ataberk Akalın
2. Serdar Tabur & Lesli Luza
3. Abdullah Çelikoğlu & Çağatay Çan

PR

1. Nihan Üngör & Burak Sarıca
2. Şahika Ferah Algan & Pelin Arslan
3. Sesilya Yeşildepe & İpek Yılmaz

Medya

1. Ayşenaz Demirkol & Elif Mıhçıyazgın
2. Dilara Deniz Sevinç & Merter Sekitmen
3. Dilara Yağkan & Görkem Doğanlı

Dijital

1. Anıl Darınç & Gözde Keleş
2. Alican Kılıçoğlu & Cem Altun
3. İlayda Çalışkol & Kübra Kamaşoğlu

Kategori birincileri

Dijital

#greenfluencers

Gözde Keleş ve Anıl Darınç’ın imzasını taşıyan #greenfluencers, Z Kuşağı bireylerinin influencer olma isteklerinden yola çıkarak bu isteği bir avantaja dönüştürüyor. Instagram’da mavi rozetin yerini yeşil rozetle değiştiren ekip, çevreye ve mavi gezegene karşı sorumluluk sahibi olduğunu kendi hesaplarında gösteren Instagram kullanıcılarına yeşil rozet veriyor ve böylelikle onların “green influencer” olmalarını sağlıyor.

Genç Aslanlar kükredi!

Yeşil rozetlerin sayısı arttıkça daha fazla bireyin kampanyadan haberdar olarak daha fazla yeşil rozet alınacağını belirten ekip, kampanyanın kendi içerisindeki dönüşümünün de bu şekilde sağlanabileceğini belirtiyor.

Genç Aslanlar kükredi!

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

1 2 3 4

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.