MediaCat

Yolda sıkılan bebekleri oyalayan akıllı kukla

Nissan’ın hedefi, sürücü koltuğuna oturan anne ve babaların içini rahatlatmak.

Arka koltukta bebekleriyle yolculuk yapan anne ve babalar, bebeklerinin güvende, rahat ve huzurlu olmasını ister. İlgi bekleyen bebeklerini oyalayacak, ağlamalarına engel olacak akıllı bir yardımcıya da hayır demezler.

Bebekli ailelerin otomobil yolculuklarını kolaylaştırmak isteyen Nissan, onlara interaktif akıllı kukla Iruyo ile yardımcı oluyor.  Japon bebek ürünleri perakendecisi Akachan Honpo ve reklam ajansı TBWA\Hakuhodo işbirliğinden doğan Iruyo, biri küçük diğeri büyük olmak üzere ikili set olarak sunuluyor. Büyük kukla bakıcı rolüyle arka koltuktaki bebeği oyalarken, ön koltukta sürücüye eşlik eden küçük kukla, sürücü ile büyük kukla arasındaki iletişimi sağlıyor. Büyük kukla, küçüğünden aldığı komuta göre şarkı söyleyebiliyor, el sallayabiliyor hatta ce-ee bile yapabiliyor.

Akıllı kukla Iruyo, bebeğin durumunu yüz tanıma teknolojisiyle takip ediyor. Örneğin bebeğin uykusunun geldiğini fark ederse, öndeki küçük kuklayla iletişime geçiyor ve sürücüye bebeğin uykuya dalmak üzere olduğunu bildiriyor. Böylece sürücünün arkaya bakmasına gerek kalmıyor.

Iruyo için orijinal renk olarak, gelişimsel faydaları göz önünde bulundurularak kırmızı kullanılıyor ancak beyaz, pembe tüylü ya da bereli, gözlüklü gibi farklı çeşitleri de mevcut.

Deneme ve geribildirim süreci devam eden Iruyo projesiyle, ebeveynler için dikkatlerinin daha az dağılacağı, daha sorunsuz ve güvenli bir sürüşe katkı sağlanması amaçlanıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.