MediaCat

Yıldız Holding’de üst düzey atama

Yıldız Holding şirketlerinden Northstar’da CEO sorumluluğunu üstlenecek isim belli oldu.

Yıldız Holding’in inovasyon şirketi Northstar’da üst düzey bir atama gerçekleşti. Buna göre, Northstar’ın CEO’su gıda sektörünün deneyimli ismi Cengiz Altop oldu.

ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nden 1979 yılında mezun olan Cengiz Altop, yüksek lisans eğitimini de aynı bölümde tamamladı. 1991 yılında Yale Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlayan Altop, 1983 – 1989 yılları arasında Ülker Çikolata ve Bisküvi fabrikalarında üretim mühendisi, Ar-Ge & kalite müdürü ve genel müdür yardımcısı görevlerinde bulundu. 1992 – 1998 yılları arasında Tekfen Grubu’nda Mis Süt Genel Müdür Yardımcısı ve Macro Süpercenter zincirinin kurucu genel müdürü olarak çalışan Altop, 2003 – 2020 döneminde Teknaroma şirketinde yönetici ortak olarak görev aldı. Altop, 2020’de şirketin Palsgaard Gıda San. Tic. A.Ş.’ye devrolmasıyla Ocak 2023’e dek bu şirkette genel müdürlük görevini sürdürdü. Altop, Northstar’daki CEO pozisyonuna atanmadan önce son olarak Palsgaard Gıda çatısı altında Global Çikolata Endüstrisi Kıdemli Ticari Lideri olarak görev yapmıştı.

Cengiz Altop, önümüzdeki dönem Yıldız Holding’e gelecekte rekabet avantajı sağlayacak ürünlerin teknoloji ve proseslerinin geliştirileceği Northstar’da inovasyon ve inkübasyon süreçlerine liderlik edecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.