Yiğit Bulut Türk Telekom’un yönetim kurulunda

Başbakan'ın danışmanı Bulut'un Türk Telekom'un yeni yönetim kurulu üyesi olduğu söyleniyor.

06.05.2014 - 15:43 | Ali Kuru

Başbakan'ın danışmanı Bulut'un Türk Telekom'un yeni yönetim kurulu üyesi olduğu söyleniyor.

Hürriyet, Yiğit Bulut‘un mevcut danışmanlık görevinin yanında şimdi de Türk Telekom yönetim kurulu üyeliğine atandığını yazdı.

Gazetenin haberi daha sonra Türk Telekom tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu‘na yapılan konuya ilişkin bir açıklamayla da doğrulandı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerinden Adnan Çelik’in istifası üzerine boşalan üyeliğe, Türk Ticaret Kanunu’nun 363. maddesine göre, Yönetim Kurulu’nun kalan görev süresi boyunca görev yapmak ve yapılacak ilk Genel Kurul toplantısında Genel Kurul’un onayına sunulmak üzere; Yiğit Bulut’un gerçek kişi Yönetim Kurulu Üyesi sıfatı ile Şirketimiz Yönetim Kurulu’na Bağımsız Üye olarak atanmasına karar verilmiştir.”

Geçtiğimiz günlerde organizasyon yapısında köklü değişiklikler yapan Türk Telekom, 6 üst düzey yöneticisi ile yollarını ayırmıştı. Türk Telekom’daki yeniden yapılanmalar kapsamında görevden ayrılan isimler şöyle olmuştu:

  • Şükrü Kutlu – Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı
  • Mehmet Atalay – Türk Telekom Operasyon Başkanı
  • Can Esen – Türk Telekom Hukuk Başkanı
  • Timur Ceylan – Türk Telekom Teknoloji Başkanı
  • Gökhan Kayalıbay – Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Başkanı
  • Haktan Yaşar Kılıç – Türk Telekom Müşteri

Yiğit Bulut kimdir?

Başbakanlık Başdanışmanı, Ekonomist, Finans analisti, Bankacı, Gazeteci, köşe yazarı.

Bulut, Kanal 6, Kanal E, CNN Türk’te ekonomi yorumculuğu ve Radikal, Vatan, Referans ve Haberturk gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Parametre, Finans Analiz programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Doğuş Üniversitesi’nde bir dönem öğretim görevlisi olarak çalıştı.

2009-2012 dönemleri arasında HaberTürk TV Genel Yayın Yönetmenliği, Bloomberg TR’de ekonomi yorumculuğu ve Gazete HaberTürk’te köşeyazarlığı yaptı. 2012-2013 dönemleri arasında 24 TV’de Genel Yayın Yönetmenliği ve Star Gazetesi’nde köşeyazarlığı yaptı. 2009’da HaberTürk TV’de başlattığı “Sansürsüz” adlı tartışma programını, 24 TV’de sunmaya devam etti. Temmuz 2013’te Başbakan Başdanışmanlığı’na atandı.

Galatasaray Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümü mezunu olan Bulut, yüksek lisans çalışmalarını Sorbonne Üniversitesi’nde yürüttü.

Kaynak: Hürriyet ve KAP

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.