MediaCat

Yeraltı müziğine yeraltı desteği

İsveç’te müziğe metro istasyonlarından destek sunan bir kampanya.

Yeraltı müziğine yeraltı desteği

Son beş yıl içinde şehir merkezindeki her dört müzik sahnesinden birinin kapandığı Stokholm’de müzik kültürüne ve gece hayatına yardım eli uzatma niyetindeki Clear Channel İsveç, metro istasyonlarındaki dijital panolarını yeraltı müziğini desteklemeye adadı.

Clear Channel’ın Stokholm metrosunda yer alan dijital panolarında reklam yerine konser programları gösteriliyor. Facebook etkinlikleri, internet siteleri ve bloglardan toplanan verilerle oluşturulan veritabanına, şehirde sahne alacak müzisyenlerin kendi programlarını ekleyebilmelerine de olanak tanınıyor. Veritabanındaki bilgilerin panolara aktarıldığı kampanya sayesinde müzikseverler, yakınlarındaki müzik etkinliklerinden anında haberdar olabiliyor. Şehir merkezinden yeraltına itilen müziğe yeraltından destek veren panolar, gelecek programlar hakkında da bilgi sunuyor.

Clear Channel, kullanılan teknolojinin, müzik konusunda benzer sorunlarla boğuşan şehirlerde de uygulanabileceğini söylüyor.

Clear Channel İskandinavya Başkanı Henriette Zeuchner de şehrin doğal bir parçası olarak kendilerinin şehri dinamik kılma niyeti ve sorumluluğuna sahip olduklarını belirterek, Stokholm Underground kampanyasının da bu konudaki kararlılıklarının bir örneği olduğunu vurguluyor. Müzik endüstrisinin tamamından pozitif tepki aldıklarını söyleyen Zeuchner, gelecekte projeyi diğer şehirlere yaymayı ya da diğer sanat türlerini desteklemek için de kullanmayı umduklarını da ekliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.