Yepyeni bir markalı hikâye yarışması: MediaCat ShortCase

Türkiye'nin en iyi markalı hikâyelerini Ali Taran, Gülse Birsel, Fahir Atakoğlu, Serdar Erener ve Tolga Karaçelik'ten oluşacak jüri belirleyecek.

25.09.2019 - 16:00 | MediaCat

MediaCat ShortCase 2020 sonuçlandı

Mesaj, reklam ve görsel bombardımanına maruz kaldığımız günlerden geçiyoruz. Alternatif bol, rekabet yoğun. Üstelik “reklamı geç” butonu yeni imkânları mümkün kılıyor. Böyle bir iletişim ortamında kullanıcıya dokunacak ve onda farklı duygular uyandıracak hikâyeler yaratmak/anlatmak her zamankinden daha önemli. MediaCat tarafından MediaCat ShortCase, işte bu hikâyeleri bulmak için yola çıkan bir markalı kısa film yarışması.

Neden “shortcase”?

Bu yıl insan-doğa ilişkisi temasıyla yola çıkan MediaCat ShortCase Ödülleri; film, yaratıcı içerik üretimi ve ticari marka iletişimi dünyasında faaliyet gösteren ya da göstermek isteyen 30 yaş altı herkesin katılımına açık. Siz de iletişim sektöründe yenilikçi bir ifade tarzı yaratmak, markalı içerik dünyasına fark yaratan bir yaklaşım sunmak ve geleneksel iletişim stratejilerinin sınıfta kaldığı bir dönemde yeni hikâye anlatımları ortaya koymak istiyorsanız MediaCat ShortCase’e katılmalısınız.

Nasıl başvuru yapılabilir?

MediaCat ShortCase için başvurular Brandweekistanbul.com/mediacat-shortcase/ adresinden yapılabilir. Katılım koşulları ve başvuru sürecine dair tüm detaylara site üzerinden ulaşılabilir. Başvuru için son tarih 25 Ekim.

MediaCat ShortCase için üretilen filmlerin uzunluğu üç dakikayı aşmayacak ve bir marka, ürün ya da hizmet tanıtımı içermeyecek. Markalar bu filmlerde özgün bir hikâyenin doğal bir parçası olarak yer alacaklar. Bu nedenle marka adı ya da logosu filmlerde en fazla iki saniye görünür olacak. MediaCat ShortCase’e yapılan film başvurularının daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olması gerekiyor.

Değerlendirme nasıl olacak?

MediaCat ShortCase’in seçici kurulu Türkiye’nin reklam ve film endüstrisinin uzman isimlerinden oluşuyor. Türkiye’nin en iyi markalı hikâyelerini seçecek olan isimler şöyle: Ali Taran, Gülse Birsel, Fahir Atakoğlu, Serdar Erener ve Tolga Karaçelik. Kurul değerlendirme sürecinde projeleri; Strateji (yüzde 30), Yaratıcılık (yüzde 40) ve Uygulama (yüzde 30) esasına göre ele alacak.

Kazananlar nasıl açıklanacak?

ShortCase kazananları Kasım 2019’da Zorlu PSM’de düzenlenecek Brand Week Istanbul’da açıklanacak ve kazanan filmler burada özel bir gösterimle sergilenecek. Yarışmadan birincilikle ayrılan proje 10 bin TL para ödülünün sahibi olacak. En iyi ilk üç işi özel ödüllerle mükafatlandıracak Kala Film ise yarışmanın en iyi ikinci projesinin sahibine iPad ve ilk üç işin sahiplerine Kala Film’de eğitim imkânı verecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.