MediaCat

Yeni Superman biseksüel olacak

DC Comics’in açıklaması ABD’de her yıl 11 Ekim’de kutlanan LGBT Medeni Farkındalık Günü’nde geldi.

Yeni Superman biseksüel olacak

DC Comics, Kasım ayında yeni sayısı çıkacak Superman çizgi romanında Superman’in biseksüel olarak betimleneceğini açıkladı. DC Comics, Clark Kent’in oğlu Jon’un Kent’ten pelerini devraldığı bir hikâyeyi anlattığı Superman: Son of Kal-El serisini Temmuz ayında yayınlamaya başlamıştı.

Temmuz ayında çizgiroman severlerle buluşan seri gündeme ayak uydurmasıyla öne çıkmıştı. Hikâye, Superman’in oğlu Jon’un bir lisede silahlı saldırıyı önlediği, iklim krizine karşı savaştığı ve göçmen haklarını savunduğu kareleri barındırıyordu. Bu defa DC Comics, serinin Kasım ayında piyasaya çıkacak beşinci sayısında Jon’un daha önceki sayılarda tanıştığı arkadaşı Jay Nakamura ile romantik bir ilişkiye gireceğini açıkladı.

Serinin yazarı Tom Taylor BBC’ye verdiği demeçte, bundan 5-10 yıl öncesinde bu fikri hayata geçirmenin çok zor olduğunu vurgulayarak sosyal medya trolleri tarafından haberin oldukça pozitif bir şekilde karşılandığını açıkladı. Bu şekilde herkesin kendisini çizgi romanların en güçlü süper kahramanı Superman yerine koyabileceğini belirten Taylor, haberi aldığında gözyaşlarına boğulan insanlar olduğunu söyledi. “Her zaman çizgi romanlara siyaseti karıştırmayın diyen insanlar olacak, şimdiye dek farketmeyenler için X-men (Marvel) de bir insan hakları hareketiydi aslında” diyen Taylor, “Artık herkes Superman’de kendisinden bir parça bulabilecek ve ‘Superman de benim savaştığım şeyler için savaşıyor’ diyebilecek” şeklinde sözlerini tamamladı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.