Yeni bir MediaCat kitabı

MediaCat Kitapları arasına yeni bir kitap dahil oldu. Güven Borça'nın yeni kitabı İleri Dönüşüm Kutusu raflardaki yerini aldı...

28.05.2010 - 00:00 | MediaCat

MediaCat Kitapları arasına yeni bir kitap dahil oldu. Güven Borça’nın yeni kitabı İleri Dönüşüm Kutusu raflardaki yerini aldı…

Futbolda yaşanan Anadolu devrimi ve CHP’de yaşanan büyük değişimin yarattığı umut dalgası sürerken, ekonomik alanda yeni açılımlar getiren İleri Dönüşüm Kutusu satışa sunuldu.

Sanayi devriminin sona erdiğini ve dünyanın yeni bir döneme girdiğini öne süren kitap, iddialı tespitleri dışında, işsizliği azaltmaya yönelik öneriler de getiriyor. 

“Bu Topraklardan Dünya Markası Çıkar mı?” kitabının yazarı ve Türkiye’nin ilk Marka Danışmanı Güven Borça tarafından yazılan ve Mart 2010’da deneme baskısı yayımlanan “İleri Dönüşüm Kutusu” adlı eserin revize edilen ikinci baskısı Media Cat yayınları arasında Mayıs sonu itibariyle raflarda yerini aldı. Kitabın deneme baskısı Türkiye’nin önde gelen siyasileri, işadamları, gazetecileri, kamu ve sivil toplum kuruluşlarına gönderilmiş,  yorumlar alınmıştı. 
Kitabı 2009 sonunda yazan Güven Borça, raflara çıkış tarihini çok güzel bir tesadüf olduğunu söylüyor. Özellikle CHP’de yaşanan yönetim değişikliği sonrasında ülke gündeminin ekonomi ve işsizliğe odaklanacağı ve kitabın bu bağlamda ufuk açıcı olacağını bekliyor.
Ünlü düşünür ve danışman Cemalettin Nuri Taşcı’nın tespitlerinden yola çıkan, pazarlama eksenli ama ekonomi ve siyasete de değinen, Türkiye’nin önünü açacak yeni fikirlerin toplandığı ve önümüzdeki günlerde büyük ses getireceğine inandığımız kitabın ana başlıkları şöyle:

Kriz bitti mi?
Peki neden çıktı?
Dünyada hırs azalıp kapitalizm dizginlenecek mi?
Ülkemizde daha çok fabrika kurmak işsizliği çözecek mi?
İç tüketim neden önemlidir?
Üretmek kutsal da tüketmek ayıpsa, malları nerede stoklayacağız?
Karşılanmamış ihtiyaçlar nasıl tespit edilir?
Piramitler neden yapılmıştı?
Para basarsak enflasyon azar mı?
Bu topraklardan dünya markası çıkar mı?
Korumacılık geliyor mu?
Avrupa’nın ağız kokusu yerine Orta Doğu’nun çorap kokusu tercih edilir mi?
Son şehzade de öldüğüne göre, Osmanlı ile barışsak mı?
Bu memlekette Atatürk’ten akıllı biri yaşadı mı?

Ve bir sürpriz olarak kitabın sonunda güncel bir sol parti için iletişim kılavuzu yer alıyor. Güven Borça bu kılavuzu yazarken CHP’de yaşanan değişimi hayal dahi edemediğini söylüyor. Ancak bu kılavuzda yazanlarla CHP’nin yeni duruşunun büyük ölçüde örtüştüğünü belirtiyor.

Ayrıntılı bilgi ve satın almak için lütfen tıklayınız.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.