Yeni bir gün

Nike Kore'den sporun karanlık ve aydınlık yanlarına odaklanan kampanya.

03.06.2021 - 11:26 | Simge Şenses

Yeni bir gün

Nike Kore’nin yeni reklam filmi, sporun salt hırsla bağdaştırılmasının yıkıcı etkilerini gündeme taşımasının yanı sıra, sporculara sporun yegâne amacının kazanmak değil, keyif almak olduğunu da anımsatma gayretinde.

Bunu genç sporcuların antrenmanlarında maruz kaldıkları baskılardan nasıl etkilendiklerini gözler önüne sererek yapan film, sonunda sporun en aydınlık yanı olan neşeye odaklanmayı da ihmal etmiyor.

Wieden+Kennedy Tokyo imzası taşıyan filmde, sürat patencisi Shim Suk-hee’nin yanı sıra Faker (esporcu), CL (şarkıcı), Choi Woo-shik (aktör) Cho Hyun-joo (masa tenisçisi) ve Shin Yu-bin (kaykaycı) gibi Güney Koreli ünlü isimler de yer alıyor. Prodüksiyon süreçleri Object & Animal’a ait olan filmin yönetmenliğini ise Natalie Rae üstleniyor.

Shim Suk-hee dahil olduğu kampanyayla ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getiriyor: “Yeniden doğmak için eski dünyadan kopmak gerekir ve inanıyorum ki biri sesini çıkarmazsa uzun süredir devam eden bir kısır döngüde sıkışıp kalacağız. Pek çok haksızlığın Play New kampanyası aracılığıyla daha fazla insanın sesini toplaması, büyük bir değişimin başlangıcı olabilir.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Nike
  • Reklam Ajansı: Wieden+Kennedy Tokyo
Kaynak: shots.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.