MediaCat

Yelda Aktuna’nın yeni adresi belli oldu

Yelda Aktuna kariyerine Punch BBDO’da devam edecek.

Yelda Aktuna’nın yeni adresi belli oldu

Punch BBDO’da üst düzey bir atama gerçekleşti. Sektörün strateji alanındaki deneyimli isimlerinden Yelda Aktuna, ajansın yeni chief strategy officer’ı oldu.

Galatasaray Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitiren Yelda Aktuna, profesyonel kariyerine 2000 yılında Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi’de başladı. Burada sırasıyla stratejik planlamacı, stratejik planlama direktörü, stratejik planlamadan sorumlu başkan yardımcısı ve genel müdür pozisyonlarında bulundu; onlarca markanın yüzlerce kampanyasında görev aldı.

Türkiye Effie jüri başkanlığının yanı sıra Avrupa Effie jüri üyeliğinde de bulunan Aktuna, 2014’te ajans hayatına veda ederek yeni arayışlara girdi ve FutureBright’ın genel müdürü oldu. Burada geçirdiği süre boyunca birçok marka için araştırma ve konumlama projeleri yürüttü. Aralık 2015’te değişen ve gelişen sektörde yeni bir köşe tutma amacıyla Ronin’i kurdu.

Punch BBDO Ajans Başkanı Ali Musa Paça, Yelda Aktuna’nın ajans kadrosuna katılmasıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Yelda son 8 senedir yol arkadaşımız. Petrol Ofisi dahil pek çok önemli konkurda ve Odeabank, İyzico gibi süren işlerimizde beraber çalıştık, çalışıyoruz. Bugünden itibaren de Punch BBDO’ya chief strategy officer olarak katılıyor. Kendisini tanıyanlar bilir, bize katkısı bu önemli titrin de ötesinde olacaktır. Yelda’ya hoş geldin diyor, onunla her gün beraber çalışacak olmaktan mutluluk duyuyorum.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.