Yayıncı Akademisi internet yayıncıları yetiştirecek

Yayıncı Akademisi 28-29 Eylül’de İstanbul’da gerçekleşecek.

11.09.2013 - 17:29 | MediaCat

Adtriplex, Gelir Ortakları, Reklamaction ve Zanox’un ortak sponsorluğunda gerçekleşecek Yayıncı Akademisi performans reklamcılığının gelişmesi için nitelikli internet yayıncıları yetiştirecek.

Türkiye’nin 4 büyük affiliate ağının ortak sponsorluğu ile Usta Bilgi Sistemleri tarafından organize edilen Yayıncı Akademisi 28-29 Eylül’de İstanbul’da gerçekleşecek. Akademinin amacı nitelikli ve etik kurallar çerçevesinde yayın yapan internet yayıncıları yetiştirmek.

Dijital reklam pazarında performans reklamcılığının payının giderek artması üzerine reklamverenlere daha nitelikli internet yayıncıları sunmayı hedefleyen Akademi, Türkiye’nin 4 büyük affiliate ağını ilk kez bir araya getiriyor. Yayıncı Akademisi ilerleyen dönemlerde de devam edecek.

Türkiye dijital reklam pazarının büyümesine paralel olarak reklamverenlerin performans reklamcılığına daha fazla önem verdiğini belirten Usta Bilgi Sistemleri Yönetici Ortağı Ela Alkaya; “Biz Usta Bilgi Sistemleri olarak daha önce Ankara’da bir Yayıncı Akademisi gerçekleştirdik. Performans reklamcılığı reklamverenin doğrudan hedef kitlesine ulaşmasında diğer dijital reklam yöntemlerine göre çok daha avantajlı. Reklamverenlerin ağırlıklı olarak İstanbul’da olması nedeniyle yeni yayıncıları İstanbul’da yetiştirmek üzere harekete geçtik. Türkiye’nin 4 büyük affiliate ağı Adtriplex, Gelir Ortakları, Reklamaction ve Zanox Yayıncı Akademisi’ni destekledi. Akademi’nin amacı nitelikli, etik kurallar çerçevesinde hizmet veren internet yayıncıları yetiştirmek. Yayıncı Akademisi ilerleyen dönemlerde de devam edecek. Birbirine rakip firmaların böyle bir amaç uğruna bir araya gelmesi sektörün geleceği açısından heyecan verici.” dedi.

IAB (Interactive AdvertisingBureau) verilerine göre Türkiye reklam pazarında dijital reklamın oranı 2012 yılında %18 olarak gerçekleşmiş. Bir önceki yıla göre %30’luk bir artışla 943 milyon TL olarak gerçekleşen dijital reklam harcamalarında performans reklamcılığının payının giderek arttığı gözleniyor. Performans reklamcılığının gelişmiş olduğu İngiltere’de ise sadece performans bazlı reklamcılık için harcanan rakam 814 milyon Sterlin. Tüm bu rakamlar bize Türkiye’de performans bazlı reklamcılık için önemli bir büyüme potansiyeli olduğunu gösteriyor. IAB için PriceWaterhouseCoopers tarafından hazırlanmış bir raporda İngiltere’de her 1 Sterlin’lik bir performans reklamı harcamasına karşılık elde edilen gelir 11 Sterlin. Oldukça yüksek bir geri dönüş oranı sunması performans reklamcılığının diğer dijital reklam yöntemlerine göre daha fazla tercih edilme nedenlerinden birini oluşturuyor. Internet yayıncısı yetiştirmek üzere pek çok eğitim programının bulunduğu İngiltere’de yaklaşık 3.500 reklamveren ve 10.000 yayıncı bulunuyor.

Adtriplex, Gelir Ortakları, Reklamaction ve Zanox’un ortak sponsorluğunda 28-29 Eylül’de düzenlenecek Yayıncı Akademisi ücretsiz olarak gerçekleşecek. Yayıncı Akademisi’nde katılımcılar davet usulü ile belirlenecek. Akademi ilerleyen eğitim dönemlerinde sertifikasyon programına geçecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.