Yaşam ile ölüm arasındaki mesafe

Parents of Road Victims'ten trafikte mesajlaşmanın yıkıcı sonuçlarına dair bir farkındalık kampanyası.

24.10.2018 - 15:27 | Arzu Nilay Kocasu

Yaşam ile ölüm arasındaki mesafe

Trafik kazalarında yaşamını yitiren çocukların aileleri tarafından 1994 yılında kurulan Parents of Road Victims, trafik kazalarının en önemli sebeplerinden biri olan araba sürerken mesajlaşmanın neden olduğu yıkıma dikkat çekmek amacıyla bir reklam kampanyası hazırladı.

Kampanya kapsamında Belçikalı reklam ajansı Happiness işbirliğinde Blindmeters.com isimli bir internet sitesi hayata geçiren kuruluş, attıkları her bir mesajın sürücüleri kaç metre boyunca yola bakmaktan alıkoyduğunu onlara göstermeyi hedefliyor. Google Maps’i metin editörüne dönüştüren internet sitesi, kullandığı özel bir fontla, harita üzerindeki farklı sokak ve caddelerde arabalarıyla ilerleyen sürücülerin -ilgili sokak ve caddelerdeki hız sınırını temel alarak- o bölgelerden geçerken attıkları mesajların kaç metre boyunca yola bakmalarını engellediğini hesaplıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Parents of Road Victims
  • Reklam Ajansı: Happiness, Brüksel, Belçika
  • Kreatif Direktörler: Geoffrey Hantson, Philippe Fass, Katrien Bottez
  • Art Direktörler: Roxane Schneider, Dries Lauwers
  • Reklam Yazarı: Pieter Claeys
  • İllüstratör: Edouard Schneider
  • Katkıda Bulunanlar: Christopher Ross-Kellam, Thomas Colliers, Kris Van Wallendael, Edgar Dubrovsky, Remke Faber, Simon Schuurman, Matthias Vandenbosch, Peter Baert, Bart Vande Maele, Sophie Gunsbourg, Latcho Drom, Raygun, Bliss, Tine Van Hasselt, Hans Desmet
Kaynak: Ads of the World

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.