Markaları Z Kuşağı’na yaklaştıran bir inisiyatif: ZLAB

Manajans J. Walter Thompson'ın inisiyatifi ilk toplantısını gerçekleştirdi.

24.10.2018 - 17:11 | MediaCat

Markaları Z Kuşağı'na yaklaştıran bir insiyatif ZLAB

Manajans J. Walter Thompson, Türkiye’deki Z Kuşağı’nın tutum ve davranışlarını analiz ederek, markalara iletişim stratejilerini yeni kuşağa adapte etmelerinin yollarını anlatma hedefindeki ZLAB inisiyatifinin ilk toplantısı “ZLAB Presents: Young Side of Cannes 2018″i gerçekleştirdi.

Joint Idea, Poltio, Twentify ve BuzzMyVideos’un destekleriyle gerçekleştirilen etkinlikte Z Kuşağı hakkında bir yılı aşkın süre boyunca yapılan araştırma ve literatür okumaları neticesinde elde edilen sonuçların yanı sıra Z Kuşağı’nın bakış açısıyla analiz edilen, bu yıl Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde ödül alan reklam çalışmaları da aktarıldı.

Manajans J. Walter Thompson Ajans Başkanı Tuğbay Bilbay’ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte Joint Idea Kurucu Ortağı Eda Çarmıklı yeni nesilde değişen mekân algısını aktarırken, Poltio.com ortaklarından Özge Akçizmeci ise “Bizim Z vs. Başka Z” adlı konuşmasında farklı ülkelerdeki Z ile Türkiye’dekiler arasındaki farkları ortaya koydu. Etkinlikte Twentify Kurucu Ortağı Çağlar Bozkurt Türkiye’deki Z Kuşağı’nın bugünkü hayatını ele alırken, BuzzMyVideos Markalı Ürünler Kıdemli Satış Müdürü Derin Öztekin de “Z Tipi İçerik” başlıklı konuşmasında Z Kuşağı’nın ilgi duyduğu içeriklerle ilgili detaylı bilgiler sundu.

Etkinlikte ZLAB’in markalar için erken uyarı sistemi olduğunu belirten Manajans J. Walter Thompson Strateji Direktörü Berkant Avcı, ZLAB insiyatifiyle birlikte amaçlarının Z markaları yaratmak ve bu markaların devamlılığını sağlayabilmek olduğunu söyledi. Ajansta ZLAB’den sorumlu strateji direktörlüğü görevini üstlenen Avcı, kendilerini destekleyen partnerlerle birlikte ZLAB altında markalara farklı konularla ilgili konuşmalar ve paneller düzenleyecekleri bilgisini de paylaştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.