Yaratıcı pazarlamacılar rasyonel yöneticilere karşı

Four Seasons Bosphorus Hotel’de dünyaca ünlü pazarlama uzmanı konuşmacılar ve sektör profesyonellerinin...

30.11.2010 - 00:00 | MediaCat

Four Seasons Bosphorus Hotel’de dünyaca ünlü pazarlama uzmanı konuşmacılar ve sektör profesyonellerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte dünyaca ünlü pazarlama ve yönetim stratejistleri Al Ries ve Laura Ries, “Yönetim Kurulunda Savaş: Yaratıcı Pazarlamacılar Rasyonel Yöneticilere Karşı” başlıklı bir sunum yaparak yönetim kurulu toplantı odalarında sık yaşanan tartışmaların nedenlerine ışık tuttu.

Yöneticiler ile pazarlamacılar arasındaki görüş, anlayış ve kişilik farklılıklarına değinen Al Ries, beynin sağ ve sol taraflarının kullanılmasından gerçeklik ve algı arasındaki ayrıma değindi.

Al Ries: “Beyin; sol beyin odaklı ve sağ beyin odaklı olarak ikiye ayrılır. Sol beyin odaklılar konuşmayı sever, sağ beyin odaklılar ise yazmayı sever. Yöneticilerin büyük bir çoğunluğu sol beyin odaklıdır. Zihni ayna gibi görürler, onlara göre gerçek değiştiğinde algı da değişir. Ancak şunu da unutmamak gerekir; algıları değiştirmek, pazalamadaki en zor iştir. Zihni yaş bir çimento gibi düşünelim. Beyindeki algı zamanla sabitleşir ve bunu değiştirmek de imkansız hale gelir” dedi.

Görsel ve sözel düşünme şekillerinden ürün ve marka kavramlarına kadar pek çok faktörün yönetim ve pazarlama kadroları üzerindeki etkisi hakkında bilgi veren Laura Ries; “Yöneticiler sözcüklere, pazarlamacılar görsel unsura önem verir. Halbuki başarılı bir reklam için, görselin markaya çivilenmesi gerekir” açıklamasını yaptı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.