Yapı Kredi Bankası’na yeni CEO

Faik Açıkalın'ın emekli olmasının ardından bankada CEO olarak görev alacak isim belli oldu.

27.12.2017 - 11:47 | MediaCat

Yapı Kredi Bankası'na yeni CEO

Yapı Kredi Bankası CEO’su Faik Açıkalın’ın bankadaki görevlerinden 29 Aralık 2017 itibarıyla emekli olarak ayrılma kararının ardından, bankada CEO’luk görevini devralacak isim belli oldu. Yapı Kredi Bankası tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre bankada yeni yılda CEO olarak görev alacak isim Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Gökhan Erün oldu. Erün, BDDK’dan yedi gün içinde olumsuz yanıt alınmadığı takdirde Yapı Kredi Bankası’ndaki yeni görevine 15 Ocak 2018’de başlayacak.

Yapı Kredi Bankası’na CEO olarak atanan Gökhan Erün, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü’nde tamamlamasının ardından  Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. Garanti Bankası’ndaki kariyerine 1994 yılında Garanti Bankası Hazine Müdürlüğü’nde başlayan Erün, 1999-2004 yılları arasında Garanti Bankası Ticari Pazarlama Birim Müdürü olarak görev aldı. 2004 yılında Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürü olmasının ardından 2005’in Eylül ayında Garanti Bankası A.Ş Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Erün, 2 Eylül 2015’ten itibaren kariyerine Garanti Bankası Genel Müdür Vekili olarak devam ediyordu. Erün, bu görevinin yanı sıra  Garanti Hizmet Yönetimi A.Ş., Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve GarantiBank International N.V.’de Yönetim Kurulu Başkanı, Garanti Finansal Kiralama A.Ş. ve Garanti Faktoring Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili ,Garanti Yatırım ve Menkul Kıymetler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev alıyordu.

Kaynak: Hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.