MediaCat

Yapay zekânın da bir sınırı var

Hardee’s’ten yapay zekânın sınırlarına odaklanan kampanya.

Yapay zekânın da bir sınırı var

Yapay zekâ ve yapabildiklerinin herkesin dilinde olduğu bugünlerde fast food zinciri Hardee’s yapay zekânın başaramadıklarına odaklanıyor.

Orta Doğu’da hayata geçirilen unAimaginable adlı kampanyada Hardee’s ve ajansı And Us, DALL-E’den Super Star burgerin nasıl görüneceğini hayal etmesini istedi. Sonuçlar pek tatmin edici olmayınca ipucu olarak Super Star’ın tarifi de verildi. Kimileri güzel kimileri yaklaşık 10 bin denemeye rağmen yüzde 100 doğru yanıt gelmedi. Denemelerden örnekleri sosyal medya hesaplarında paylaştığı bir videoda derleyen marka, yapay zekânın sonumuz olacağı korkusu olmadan gerçek Super Star’ı tatmak isteyenlere doğru adresi verdi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Hardee’s UAE (@hardeesuae)’in paylaştığı bir gönderi

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Hardee’s UAE (@hardeesuae)’in paylaştığı bir gönderi

Hardee’s MENA Pazarlama Direktörü Hussein Kandil, gündemin sıcak konusu yapay zekâya değinen kampanyayı, “Herkesin duymaya ihtiyacı olan bir mesaj bu: ‘Sorun yok, sakin olun, yapay zekâ sizin için gelmiyor henüz’. Çok ihtiyaç duyulan bu mesajı bir de lezzetli Hardee’s Super Star burgerle verebilirsek ne güzel” sözleriyle yorumluyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Hardee’s UAE (@hardeesuae)’in paylaştığı bir gönderi

And Us Yönetici Kreatif Direktörü Jamie Kennaway, “Yeni yıla girerken, yapay zekâ ruhunun etrafımızda dolaştığı bir zamanda eğlenceli bir umut mesajı vermek için elimizi çabuk tuttuk. Neler yapabileceğini değil neler yapamayacağını göstermek için mükemmel bir zamandı. Her bir görsel, yapay zekânın henüz o noktaya gelmediğinin göz alıcı kanıtı” değerlendirmesinde bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.