MediaCat

Yangına karşı vazolu önlem

Samsung’un sigorta markasından Güney Koreliler için pratik bir çözüm.

Yangına karşı vazolu önlem

Güney Kore’de her yıl ortalama 10 bin evde yangın çıkıyor. Yangının büyük bir tehdit olmasına ve 2017’de çıkarılan yasayla her evde yangın söndürme tüpü bulundurulmasının zorunlu kılınmasına rağmen evlerin yüzde 58’inde yangın söndürme tüpü mevcut değil. Evlerdeki yangın söndürme tüpleri de, tahmin etmesi zor olmasa gerek, bir köşeye kaldırılıp unutuluyor.

Korelilerin olası yangınlara müdahale etmelerini kolaylaştırma niyetindeki Samsung‘un sigorta markası Samsung Fire & Marine Insurance ise ajansı Cheil Worldwide ile işbirliğiyle pratik bir çözüm sunuyor: Firevase, yani Yangınvazosu.

İlk bakışta sıradan bir vazo gibi görünen ve vazo işlevi de gören Yangınvazosu, içerisindeki potasyum karbonat sayesinde oksijeni baskılayarak yangınlara acil müdahalelerde kullanılabiliyor. Bir köşeye kaldırılıp unutulan yangın söndürme tüplerini el altındaki yangın müdahale araçlarına dönüştüren Yangınvazosu, geçtiğimiz yılın Aralık ayına kadar 100 binden fazla haneye ücretsiz olarak dağıtılmış durumda.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.