MediaCat

Yalnızlığa karşı kelime bağışı

Cadbury’den yalnızlıkla mücadele için ambalajlarını susturan bir sosyal sorumluluk hamlesi.

Yalnızlığa karşı kelime bağışı

2018 tarihli Birleşik Krallık Yalnızlık Raporu’na göre, Birleşik Krallık’ta 1 milyon 400 bin yaşlı insan yalnızlıkla boğuşuyor. Koca bir haftayı kimselerle konuşmadan geride bırakanların sayısı ise 225 bin.

Yaşlı insanlara yalnız kalmamaları konusunda yardımcı olma amacındaki Cadbury ise yaşlılara yardım eli uzatmak adına faaliyet gösteren hayır kurumu Aged UK işbirliğinde bir bağış kampanyası düzenliyor.

Dairy Milk ambalajlarındaki tüm kelimeleri silerek sessizliğe bürünen Cadbury, ambalajlarında yalnızca alametifarikası mor renge ve süt sembolüne yer veriyor. Marka, satılan her bir sessiz çikolata için derneğe 30 peni bağışlıyor.

Yalnızlığın yaşlılar arasında yaygın bir duygu olduğunu ve bu duygunun, yaşlı insanların sağlığı üzerinde dolaylı yoldan olumsuz sonuçlar doğurabildiğini söyleyen Age UK Direktörü Caroline Abrahams, yazısız ambalajların bu konuda farkındalık yaratmayı hedeflediğini ve yaşlılara destek olma konusunda halkı cesaretlendireceğini belirtiyor.

Cadbury Marka Sorumlusu Laura Gray ise kampanyadan gurur duyduğunu ifade ederek, konuşmak gibi küçük bir adımla bile yaşlıların hayatlarının değişebileceğini söylüyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.