Yakıt tasarrufunu anlatmanın en iyi yolu

Seat'ın taksimetresinde frene her basıldığında fiyat azalıyor.

09.04.2013 - 15:31 | Ali Kuru

Yakıt tasarrufunu anlatmanın en iyi yolu

Bir süre önce mottosunu eğlence ve mühendislik kelimelerini harmanlayarak oluşturduğu ‘enjoyneering’ olarak belirleyen Seat, son reklam filmi ile bu ruhu ön plana çıkarttı.

Bazen yeni teknolojilerin son kullanıcılara aktarılmasında birtakım zorluklarla karşılaşılabiliyor. Bu durum Seat’ın geliştirdiği ‘Brake Energy Recovery System’ (Fren Enerjisi Geri Kazanım Sistemi) teknolojisi için de geçerli olabilirdi. Ancak Grey‘le birlikte zekice bir projeye imza atan Seat, otomobillerin fren yaptığı sırada kaybedilen enerjinin geri kazanılmasına yarayan teknolojisinin tanıtımını yapmayı kolayca başardı. Temelinde yakıt tasarrufu olan bu sistem fren esnasında kaybedilen enerjinin, araç tekrar hızlanırken kullanılmasına imkân sağlıyor.

Grey Worldwide Duseldorf’un Seat Alhambra model bir aracı taksiye çevirip, yeni fren sistemini taksimetreye bağladığı proje, bu özel aracın misafirlerine özel anlar yaşatıyor. Kameraların kayıtta olduğu bu sırada durumdan habersiz müşterilerin önce şaşkınlıklarını gizleyemedikleri, sonrasında ise tasarruftan dolayı keyiflendikleri görülebiliyor.

Haluk Kasarcı
(kaynak: creativity online)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.