18 meslek örgütü yaratıcı katma değer için tek çatı altında

YEKON çalışmalarına başladı.

09.04.2013 - 15:17 | Ali Kuru

18 meslek örgütü yaratıcı katma değer için tek çatı altında

Yaratıcı endüstrilerden 18 meslek örgütü bir araya gelerek, yaratıcılığın ülkemizde daha fazla katma değer sağlaması amacıyla Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği‘ni (YEKON) kurdu. YEKON Türkiye’de fikri mülkiyete dayalı üretim yapan endüstrilerin gelişmesi ve bu alanın hükümet tarafından bir kalkınma programı dâhilinde desteklenmesini sağlamak hedefiyle faaliyet gösterecek.

18 meslek örgütü yaratıcı katma değer için tek çatı altındaYEKON Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Şardan derneğin faaliyetleri ve hedefleri hakkında, düzenlenen tanıtım toplantısında bilgi verdi. Türkiye’nin sürdürülebilir bir büyüme içinde uzun vadeli hedeflerine ulaşmasında yaratıcı ekonominin desteklenmesinin önemine değinen Yiğit Şardan şunları söyledi: “Fikri mülkiyete dayalı üretim yapan yaratıcı endüstrilerin desteklenmesi, pozitif ayrımcılıkla serpilmesi, hükümetlerce bir kalkınma programı olarak desteklenmesi gerekiyor. YEKON’un faaliyetleri ile bu alandaki gelişimde bir kilometre taşı olacağına inanıyorum.”

Şardan konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün yaratıcı ekonomi, modern ekonomilerde önemli bir kalkınma modeli. Yeterince desteklendiğinde her ülke kendi özgün, yaratıcı potansiyelini zenginlik yaratmada bir araç olarak kullanabiliyor. Türkiye’de de bu alanda sahip olduğumuz potansiyelin değerlendirilebilmesi için yaratıcılığın önündeki toplumsal engellerin kaldırılması, çocukluktan itibaren bireyin özgün düşüncesine değer verilmesi ve fikrin korunması önem taşıyor.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.