Yılın rengini koruyan ilanlar

WWF Macaristan'dan Pantone'un yılın rengi tercihine çevreci bir yaklaşım.

13.12.2019 - 11:30 | Sencer Uçar

Yılın rengini koruyan ilanlar

Pantone’un geçtiğimiz günlerde 2020’nin rengi olarak klasik maviyi seçtiğini duyurmasının ardından WWF Macaristan, bu tercihi tüm gezegeni ilgilendiren önemli bir çevre sorununa, hava kirliliğine dikkat çekmek için kullandı ve klasik maviyi koruma çağrısında bulundu.


WWF Macaristan İletişim Başkanı Csaba Klacsán, WWF’in çalışmasını, “Ne yazık ki gezegenimiz, hayatlarımızı kuşatan, doğamızı tehlikeli derecede zehirli hale çeviren hava kirliliği krizinin pençesinde. Pantone’un klasik mavisinin, ekosistemimizin ne denli kırılgan olduğunu vurguladığı fikrindeyim zira her rengin arkasında canlı, nefes alan bir doğa var. Bizim görevimizse onu mümkün olduğunca korumak” sözleriyle yorumluyor.

#SaveClassicBlue kampanyasında hazırlanan ilanlar, hava kirliliğiyle mücadeleyi farkındalıkla da sınırlandırmıyor, üretiminde kullanılan teknoloji sayesinde hava kirliliğini emerek, bir anlamda griyi maviye çevirmek için çalışıyor.

WWF Macaristan’ın #SaveClassicBlue adlı kampanyası, Pantone’un yalnızca bu yılki tercihiyle bağlantılı değil. Zira organizasyon geçtiğimiz yıl da yılın rengi canlı mercandan yola çıkarak #KeepLivingCoral kampanyasını düzenlemişti.

 

KÜNYE

  • Reklamveren: WWF Macaristan
  • Reklam Ajansı: White Rabbit
Kaynak: Marcommnews.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.