MediaCat

WWDC 2024’ün tarihi belli oldu

Apple’ın yapay zekâ alanındaki yeniliklerini duyurmasının beklendiği etkinlik 10-14 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.

Apple’ın her yıl ürünlerine dair yazılımsal yenilikleri duyurduğu Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC) bu yılki tarihi netleşti. WWDC 2024, 10-14 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.

iOS, macOS, iPad OS, watchOS, tvOS ve visionOS’a ilişkin geliştirmelerin duyurulacağı etkinlikten esas beklenti, Apple’ın yapay zekâ alanındaki yol haritasını paylaşması. Markanın yine etkinlikte tanıtacağı iOS 18 güncellemesiyle birlikte iPhone’lara yeni yapay zekâ özellikleri entegre edeceği düşünülüyor.

Apple, nadiren de olsa yeni donanımlarını WWDC’de görücüye çıkarabiliyor. Markanın şubat ayında piyasaya sürdüğü 3 bin 500 dolarlık VR/AR başlığı Vision Pro’nun daha uygun fiyatlı bir versiyonu üzerinde çalıştığı da biliniyor ancak bu yılki WWDC’de ortaya çıkması pek olası görülmüyor.

Geliştiriciler ve öğrenciler WWDC 2024’ün açılış konuşmasını dinleyerek en yeni Apple teknolojilerini keşfedebilecekleri gibi, etkinliği hafta boyunca Apple Developer uygulaması, Apple Developer web sitesi ve YouTube üzerinden de deneyimlenebilecekler. Bu yılki konferansta video oturumlarının yanı sıra, Apple tasarımcıları ve mühendisleriyle etkileşim kurma ve dünya çapındaki geliştirici topluluğuyla bağlantı kurma fırsatları da sunulacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.