MediaCat

Sevimli kazaların telafisi

IKEA’nın niyeti evcil hayvan sahiplerinin endişelerini fiyatlarının uygunluğuyla gidermek.

Evcil hayvanlar coşkunun dozunu biraz kaçırdıklarında evdeki bazı eşyalar zarar görebilir, kırılan eşyalar kimi zaman sahiplerinin canını sıkabilir. Kimse mutsuz olsun istemeyen IKEA da Birleşik Arap Emirlikleri’nde hayata geçirdiği yeni kampanyasında sevimli kedi ve köpeklerle kırdıklarını aynı karelerde, iç rahatlatıcı bir mesaj ilavesiyle yer veriyor.

IKEA’nın evin gerçek yıldızlarını kutladığı “Proudly Second Best” kampanyasının yaratıcısı INGO Hamburg imzası taşıyan kampanyada saksı, vazo ya da minder gibi eve veda etmeye en yakın adaylar boy gösteriyor. Tüm sevimlilikleriyle kedi ve köpeklerin kurbanlarının başında göründüğü kampanyada kullanılamaz hale gelen eşyaların fiyatlarının düşüklüğü ve dolayısıyla endişeye gerek olmadığı hatırlatılıyor.

Kampanya evcil hayvan sahipliğinin tüm dünyada artmasından da besleniyor. Öyle ki yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri’nde 1 milyon 500 bin evcil hayvan sahibinin olduğu tahmin ediliyor. Ev yaşamının kaotik tarafını da gören kampanyada ürünlerin düşük fiyatlı oluşu, kalitelerinin de düşük olduğu algısı desteklenmeden gösteriliyor.

INGO Global Kreatif Direktörü Tobias Ahrens, “Bir yandan evcil hayvanların göz ardı edilemez sevimliliğini yansıtırken bir yandan da ürünlerin zarar gördüğünü göstererek pazarlama geleneklerine meydan okuyan bu kampanya için heyecanlıyız” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.