MediaCat

Wunderman ve directComm güçlerini birleştirdi

Wunderman, Türkiye’de veriye dayalı yaratıcı iletişim ajansı olarak faaliyet göstermeyi amaçlıyor.

Wunderman ve directComm güçlerini birleştirdi

WPP çatısı altındaki yatırımlarını sürdüren dijital iletişim ajansı Wunderman, doğrudan pazarlama ajansı directComm Group ile birleşme yoluna gidiyor. Wunderman bu hamle ile directComm Group’un yerel tecrübesinden de yararlanarak, Türkiye’de veriye dayalı yaratıcı iletişim ajansı olarak faaliyet göstermeyi amaçlıyor.

WPP Türkiye Başkanı Demet İkiler, söz konusu birleşme ile ilgili değerlendirmesinde, bu yeni oluşumun WPP’nin Türkiye’ye olan güvenini ortaya koyduğunun altını çizdi. WPP’nin Türkiye’deki yatırımlarına devam ettiğini belirten Demet İkiler, ilk defa GroupM altında gerçekleşen birleşmenin dünyaya da model olabilecek bir insiyatif olduğunu ve bu insiyatifin “veri odaklı iletişim” dünyasında anlam kazandığını belirtti. İkiler, aynı zamanda bu birleşmenin WPP’nin global stratejisi ve Sir Martin Sorrel’in çizdiği vizyon ile de paralellik gösterdiğini, bu açıdan bakıldığında birleşmenin öncü bir adım olduğunu da sözlerine ekledi. Marka sahiplerinin ve iletişimcilerinin, iş hedeflerine ve büyümelerine katkı sağlarken, tüketicinin kalbini de yaratıcılık ile kazanmak istediklerini söyleyen İkiler, Wunderman ve directComm birleşmesinin Türkiye’deki markaları verinin gücünden faydalanmaya teşvik etmesini beklediklerinin de altını çizdi.

Birleşme hakkında konuşan Wunderman Güney Avrupa ve İspanya Başkanı Andres Narvaez de directComm Group’un lokal bilgi birikiminden faydalanarak gerçekleştirdikleri işbirliği aracılığıyla heyecan veren Türkiye pazarının dinamiklerini veri ve yaratıcılığı birleştirerek baştan aşağı değiştireceklerine inandıklarını belirtti.

Wunderman İstanbul CEO’su Sanem Oktar ise WPP’nin Türkiye’ye olan inancının sürmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, amaçlarının, veriye dayalı yaratıcı iletişim ajansı vizyonunu birlikte gerçekleştirerek markalara müşterilerini tanımalarını, takip etmelerini ve iş hedeflerine göre doğru zamanda, doğru yerde en yaratıcı biçimde mesajlarını iletmelerini sağlamak ve bunu da sürekli takip ederek ölçümleyebilmek olduğunu söyledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.