WPP’den Ukrayna ekonomisine destek

WPP, ülke ekonomisinin düzelmesi için Ukrayna hükümeti ile işbirliği yapacak.

23.06.2022 - 10:56 | Sencer Uçar

WPP'den Ukrayna ekonomisine destek

WPP ve Ukrayna hükümeti, ekonominin yeniden inşası adına ülkeye yatırım çekilmesi için işbirliği yapacaklarını duyurdu.

Dün Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde WPP CEO’su Mark Read ve Ukrayna Kültür ve Bilgi Politikası Bakanı Oleksandr Tkachenko tarafından detaylandırılan işbirliği kapsamında Ukrayna, Polonya ve Çekya’daki WPP ajansları bakanlık ve hükümet yetkilileriyle ortak çalışmalar yürütecek.

Bölgeden ve diğer ülkelerden iş dünyasının önde gelen isimlerini hedefleyecek “Advantage Ukraine” inisiyatifiyle ekonomik toparlanmanın sağlanması adına ülkeye yatırım çekilmesi teşvik edilecek, tarımdan teknolojiye, eğitimden yaratıcı sektöre ülkenin sahip olduğu zengin yetenek ve uzmanlıkların tanıtımı sağlanacak.

Oleksandr Tkachenko, “WPP ile birlikte, iç yatırım için doğru koşulları ve iş dünyasını vizyoner liderleri ve yatırımcıları için cazip fırsatlar yaratacak işbirliğimizi duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Ukrayna’nın hâlâ ticarete açık ve Avrupa’nın kültürel ve dijital teknoloji merkezi olma potansiyeline sahip olduğunu tüm dünyanın bilmesini istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Kampanyayla Ukrayna’yı doğrudan desteklemenin gururunu yaşadıkları söyleyen Mark Read ise, ” Yaratıcılık yalnızca ticari sorunlara çözüm getirme değil, aynı zamanda karşılaştığımız kimi büyük sorunları da ele alma kudretine sahip. WPP ve Ukrayna hükümeti arasındaki işbirliği her ikisini de, ülkenin muazzam ticaret potansiyelini öne çıkararak, Ukrayna haklı ve kültürel yaşamı için elzem olan ekonominin iyileşmesini desteklemeyi ve vatandaşlar için iyi bir gelecek temin etmeyi hedefliyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.