MediaCat

Twitter alışveriş ekosistemini genişletiyor

Twitter, bugün Cannes Lions’ta düzenlediği basın toplantısında Shopify ile yeni işbirliğini duyurdu.

Twitter alışveriş ekosistemini genişletiyor

Twitter, bugün Cannes Lions’ta düzenlediği basın toplantısında alışveriş ekosistemini genişletecek yeni adımlarını açıkladı. E-ticaret şirketi Shopify ile işbirliğine giden şirket, ABD’deki kullanıcılarına daha kolay ve hızlı bir satın alma deneyimi sunacak.

Twitter x Shopify işbirliğinin kapsamı

Twitter, Shopify’ın App Store’unda ABD’deki tüm Shopify satıcılarının kullanımına sunulacak bir satış kanalı uygulaması geliştirdi. Satış kanalı sayesinde satıcılar, Twitter Alışveriş Yöneticisi’ne katılarak ürünlerini Twitter’da sergilemelerine ve potansiyel müşterilerini satın almaya yönlendirmelerine yardımcı olacak alışveriş özelliklerine erişebilecek.

Reklam ortaklarını unutmayan Twitter, platformda bilinçli medya yatırımları yapmalarını kolaylaştırmak için tasarladığı Campaign Planner (Kampanya Planlayıcı) aracını da tanıttı. Reklamverenlerin kampanyalarını başlatmadan sonuçlarını öngörebilmelerine katkı sağlayacak olan araç, reklamcıların bir hedef kitleye ulaşmanın boyutunu ve maliyetini daha iyi analiz edebilmesini; kampanyaların taslağını ve bütçesini daha iyi oluşturabilmesini sağlayacak.

2022’de hayata geçecek diğer yenilikler

Branded Likes: Branded Likes, reklamverenlerin uygulamanın “Beğen” düğmesini özelleştirmelerine imkân tanıyacak. Reklamverenler bir dizi etiket seçebilecek ve 24 saat boyunca, birisi bu etiketleri içeren bir tweet’i beğendiğinde düğme özel bir animasyona dönüşecek. Twitter önümüzdeki hafta markalı beğenileri ABD, İngiltere ve Japonya’daki tüm reklamverenlerin kullanımına sunacak. Farklı bir pazardaki tüketicilere ulaşmak isteyen reklamverenler de markalı beğenilerden yararlanabilecek.

Location Spotlight: ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya’daki tüm profesyoneller tarafından kullanılabilir durumda olan özellik, önümüzdeki ay globale açılacak. Müşterilerin işletmelerin konumlarını, çalışma saatlerini ve telefon, e-posta veya DM gibi ek iletişim yöntemlerini görüntülemelerine olanak tanıyacak olan özellik, satın alma yolculuğunu kolaylaştırmaya hizmet edecek.

Twitter Business Settings: 2022 bitmeden hayata geçmesi beklenen Twitter Business Settings, Twitter reklamverenlerinin hesaplarını, varlıklarını, çalışanlarını ve izinlerini tek ve güvenli bir alanda yönetmeleri için bir merkez görevi görecek.

Dynamic Product Acts: Markaların, reklamlarında gösterdikleri kreatifleri doğru kullanıcıya en alakalı ürünleri sunacak biçimde kişiselleştirmelerine olanak tanıyacak.

Conversation Optimization: Sepete ekleme, satın alma veya form gönderme gibi dönüşüm hunisinin alt kısmındaki işlemleri gerçekleştirme olasılığı en yüksek olan kişilere ulaşmak için kampanyaların yürütülmesine yardımcı olacak.

App Purchase Optimization: Markaların uygulama reklamlarını satın alma olasılığı en yüksek olan kişilere sunmasına yardımcı olacak.

Playable Ads: Bir kullanıcının Twitter akışında etkileşimli bir deneyim yaratmasına ve bir markayla etkileşime girmesine olanak tanıyan; üzerinde düşünme, tıklama veya yüklemeleri artırmaya yardımcı olan Etkileşimli HTML reklam biçimleri olarak karşımıza çıkacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.